Pravidelné každoročné stretávanie sa miestnych jazzových kapiel na Klopačke v Španej Doline sa v priebehu nasledujúcich pätnástich rokov systematickej práce stalo významnou a medzinárodne uznávanou jazzovou udalosťou.

Dobré meno festivalu pomáhajú každoročne budovať nielen diváci, ale predovšetkým samotní účinkujúci, ktorí svoje dojmy a hodnotenia roznášajú po svete. A dobrý chýr o festivale v dedinke na Strednom Slovensku sa tak dostal do Maďarska, Rakúska, Česka, Poľska, Chorvátska, Srbska, ale aj do USA, Brazílie a Argentíny.

Úzky kolektív nadšených organizátorov a tvorcov programu po tohtoročných dlhých prípravných, koncepčných a organizačných prácach dospel do štádia, kedy môžu predstaviť ucelený a vykryštalizovaný program ďalšieho, jubilejného ročníka. Úsilie a snaha, sa vyplatili, a program 15.ročníka International Jazz Festivalu v Španej Doline bude  znova veľmi hodnotný, žánrovo pestrý a umelecky pútavý.

Program

Sobota, 17.augusta 2019, 16:00 h – Penzión Klopačka

Účinkujú: Vlado Vizár Jazz Quintet (SK,IT), Benkó Dixieland Band (HU), Štveráček-Kostadinovič-Nikolič (CZ,SRB), Paier Valcic Quartet (AT,HR)

Program moderuje: Jaroslav Rozsíval

Viac informácií o podujatí nájdete na webe www.jazzfestivalspaniadolina.sk

Podujatie International Jazz Festival v Španej Doline, ktoré organizuje občianske združenie Jazzar,  sa uskutoční  s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.