Scéna banskobystrického Divadla Štúdio tanca patrí tento mesiac Pastierke vlkov, tanečnej rozprávke o prebúdzaní prírody v nás aj okolo nás.

Úspešná inscenácia pre rodiny s deťmi, ktorá mala premiéru 31. marca a 1. apríla minulého roku, je príbehom o priateľstve, porozumení a slobode, ktoré porazia strach, ale aj o  opätovnom prepojení s prírodou a tým prirodzeným v nás, o túžbe duše a tela po nespútanosti.

„Dnes ti porozprávam príbeh, ktorý som počula rozprávať miestnych ľudí. Hovorili mi o dievčatku, ktoré volajú Pastierka vlkov. Voľne putuje krajinou so svorkou divokých vlkov. Raz ju vidno ako beží opreteky s nimi po lúkach. Inokedy ju zazrú, ako sa točí s vlkmi, smejúc sa, v krúživom tanci, na brehu rieky. Niekedy tíško sedí na vrchole kopca a pozoruje západ slnka. Vlci jej sedia pri nohách, alebo mlčky sedia v tráve. Vietor sa hrá s jej rozpustenými vlasmi. Zdá sa, akoby na niekoho čakala. A potom rýchlo, tak, akoby ich vietor niesol na svojich krídlach, zmiznú v hlbokom lese.” (Oleg Šuk a Zuzka Šuková: O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi)

S Pastierkou vlkov sa v Divadle Štúdio tanca môžete zoznámiť v stredu 14. marca (17.00 h), v nedeľu 18. marca (16.00 h) a v nedeľu 25. marca (16.00 h).

Pastierka vlkov

Réžia a choreografia: Zuzana Ďuricová Hájková, choreografická spolupráca: Tibor Trulik, scenár a dramaturgia: Monika Kováčová, hudba: Matej Háasz, výprava: Marek Gašpar Šafárik, svetelný dizajn: Ján Čief. Obsadenie: Lenka Rajchmanová, Tibor Trulik, Michaela Mirtová, Luca Tomao, Isabel Paladin a Mia Miklošová alebo Eliška Šebestová.