Niekoľko mesiacov odkladaný začiatok výstavby parkovacieho domu v centre mesta je už realitou. Situáciu statickej dopravy pri mestskom úrade, by mal objekt vyriešiť od mája 2014.

vaparkingBanskobystrický developer VAV invest začína prostredníctvom zhotoviteľa, spoločnosti HORNEX, a.s., s výstavbou polyfunkčnej budovy VAVPARKING s prevažujúcou funkciou parkovania. Obe spoločnosti v minulosti spolupracovali napríklad na projekte Europa shopping a business center v Banskej Bystrici. K niekoľkokrát odloženému uzatvoreniu pôvodného parkoviska došlo ešte uplynulý týždeň a v týchto dňoch sa začína s prvými stavebnými prácami v lokalite. Investor plánoval začať s výstavbou ešte v marci, ale z dôvodu dlhšieho výberu zhotoviteľa vtedy došlo len k spíleniu stromov a parkovisko bolo naďalej bezplatne k dispozícii verejnosti.

Pôvodné parkovisko disponovalo viac než osemdesiatkou parkovacích miest, pričom vyše dvadsať z nich bolo vyhradených pre potreby mestského úradu a mestskej polície. Súčasťou nového komplexu má byť celkom 204 parkovacích miest na štyroch podlažiach, na ktoré sa vodiči dostanú pomocou vnútorných rámp. Predná časť budovy bude vyčlenená pre supermarket, ale aj reštauráciu, kaviareň a ďalšie obchodné priestory. Najvyššia, rohová časť budovy smerom k Námestiu Slobody bude mať šesť nadzemných podlaží. Tu už vo fáze prípravy investor vyšiel v ústrety obyvateľom tejto lokality, keď plánovanú 11-podlažnú výškovú časť po ich protestoch znížil takmer o polovicu.