Prvé kolo podujatia Biathlon Mania Cup odštartuje už tento štvrtok o 16-tej hodine. Dejiskom športového podujatia sa stane korčuliarska dráha v Parku pod Pamätníkom SNP.

Podujatie je súčasťou projektu Biathlon Mania Cup. Práve prvým kolom v meste pod Urpínom organizátori tento projekt odštartujú. Projekt funguje už od začiatku júna a navštevujú ho deti, ktorým je prioritne určené aj štvrtkové súťaženie. Keďže však ide o prvé kolo, zúčastniť sa ho môžu všetky vekové kategórie žiakov.

V rámci prvého kola budú môcť žiaci získať body, ktoré sa zarátajú aj do celoročného rebríčka. Registrácia súťažiacich bude trvať v čase od 16.00 do 18.15 v Parku pod Pamätníkom SNP. Štartovné vo výške troch eur sa platí priamo na mieste, členovia projektu však majú bezplatné štartovné. Súčasťou štartovného je požičanie kolobežky, laserová strelnica či občerstvenie.

Štart prvého súťažiaceho je naplánovaný približne v čase okolo 16.15 hod, pričom posledný súťažiaci odštartuje o pol siedmej večer. Vyhlásenie výsledkov prebehne krátko pred 19-tou hodinou. Každý zúčastnení získa na pamiatku aj pamätný diplom.

Organizátori zároveň pripravili aj rôzne sprievodné aktivity, akými sú napríklad streľba z laserových pušik, jazda na kolobežke alebo učenie korčuľovania. Chýbať však nebude ani ukážka cvičenia pre zdravý chrbát či jumping. Všetky sprievodné aktivity si každý účastník podujatia môže vyskúšať bezplatne.