Tak ako počas každého leta, aj toto leto obec Kynceľová ožije Fizolňovým dňom. Jedenásty ročník tohto podujatia sa uskutoční v sobotu 22. júla od 10.30 h.

Súťaž vo varení fazule o putovný pohár starostky obce odštartuje v doobedňajších hodinách prezentáciou súťažiacich. Už od 11-tej hodiny sa začne samotné súťaženie vo varení fazule. Úlohou súťažných dvojíc bude pripraviť fazuľu na akýkoľvek spôsob v kotlíku z vlastných surovín.

Dvojčlenné družstvá budú mať k dispozícii kotlík, drevo, vodu, stôl a prístrešok. Slávnostné vyhodnotenie najlepšej fazuľovice by malo prebehnúť krátko po druhej hodine popoludní. Okrem tradičnej fazuľovice budú mať návštevníci tohto kulinárskeho podujatia k dispozícii v stánkoch s občerstvením aj ďalšie rôzne dobroty.

Súťaž vo varení fazule spestrí tiež jubilejný piaty ročník súťaže v krájaní cibule, ktorého začiatok je naplánovaný na 16-tu hodinu. Súťaže v krájaní cibule sa môžu zúčastniť jednotlivci, a to v dvoch kategóriách, ktorými sú muži a ženy. Ich úlohou bude krájať cibuľu na čas a snažiť sa pritom nerozplakať. 

Popri ochutnávaní rôznych dobrôt si návštevníci Fizolňového dňa môžu užiť aj bohatý sprievodný program. Ten odštartuje presne o 15-tej hodine koncertom speváčky Maji Veľšicovej. Kultúrny program bude pokračovať v podvečerných hodinách ľudovou hudbou či koncertom Petra Stašáka. Fizolňový deň ukončí diskotéka pod holým nebom, o ktorú sa postará DJ Snopko. Diskotéka sa začne o 20.30 hod, a potrvá až do polnoci.