Vo štvrtok krátko predpoludním došlo v Slovenskej Ľupči, v obci neďaleko Banskej Bystrice k ozbrojenému lúpežnému prepadnutiu pobočky banky.

Doposiaľ neznámy páchateľ, maskovaný čiernou kuklou vošiel ozbrojený strelnou zbraňou, pričom pod hrozbou jej použitia požadoval od pracovníčky peniaze. V čase lúpeže sa v banke nachádzala jedna klientka, ktorá bola práve na odchode. Páchateľ tejto žene prikázal, aby sa vrátila a sadla si späť na miesto. Následne prešiel s namierenou zbraňou za stôl pracovníčky banky, od ktorej pýtal vydanie peňazí, ktoré mu pracovníčka z pokladni vydala. Po tom, ako mal peniaze v rukách, cúvajúc dozadu opustil pobočku banky s varovaním, aby sa nepohli a nespustili alarm a následne z miesta činu ušiel. Bratislavskej finančnej spoločnosti spôsobil škodu viac ako 6-tisíc eur. K zraneniu osôb našťastie nedošlo. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpež, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Prosíme občanov, ktorí by mali akékoľvek informácie, ktoré by mohli súvisieť so spomínaným lúpežným prepadnutím alebo bližšie informácie k osobe páchateľa, aby ich oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru či na známom telefónnom čísle 158.