Utorkové sviatočné ráno začalo pre jednu rodinu obývajúcu dom v lokalite pod Suchým vrchom netradične a poriadne akčne. Vodič osobného auta totiž prerazil múr záhrady a následne narazil do samotného domu.

Ako informuje krajská polícia na Facebooku, za takto ojedinelou nehodou bol alkohol. Polícia zistila, že 29-ročný vodič viedol vozidlo v smere od Suchého vrchu k Jarnej ulici, pri prejazde pravotočivej zákruty v križovatke zišiel z cesty. Následne prerazil oplotenie rodinného domu a následne narazil do múru domu, ktorý prerazil.

Aj keď pri nehode došlo ku zraneniu spolujazdca, samotný vodič na mieste po nehode nezotrval a neposkytol zranenému prvú pomoc. Naopak, z miesta ušiel. Policajná hliadka ho vypátrala následne na Sládkovičovej ulici a v jej sprievode sa potom na miesto vrátil. Pri dychovej skúške mu namerali 1,63 promile alkoholu. Škody sa s ohľadom na poškodenie domu počítajú v desiatkach tisíc eur.

„Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu neposkytnutia pomoci a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ dodáva Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.