Letnú turistickú a poľnohospodársku sezónu v našom kraji už tradične ukončí podujatie Zatváranie Banoša. Návštevníkov čaká bohatý program a ponuka tradičných regionálnych produktov.

Ochutnávka tradičnej jesene sa uskutoční v sobotu 19. októbra v areáli Strednej odbornej školy Pod Bánošom. Doslova v celom areáli školy. Pretože podľa informácií organizátorov – Vidieckeho partnerstva Banskobystrického  kraja (ViP BB), na podujatie sa prihlásilo 120 predajcov a účinkujúcich. Rekordná je aj účasť držiteľov značky tradície a kvality Regionálny produkt. Je ich viac ako štyridsať, z regiónov Hont, Pohronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer-Malohont a Horehron.

„Dokonca budeme mať prvú ucelenú prezentáciu regiónu Novohrad s názvom Novohrad pod šiatrom, ktorý si pripravil aj prehliadku Folklórne parádnice. Predstavia sa v Novohradskom šiatri s programom S batôžkom na festival a následne sa uskutoční sprievod tridsiatich modelov areálom školy. Príďte si, okrem doterajších atrakcií, tradičných produktov a jedál, užiť aj tento jedinečný zážitok,“ pozýva na podujatie predseda ViP BB Peter Rusnák.

V novohradskom šiatri nebude chýbať ani ochutnávka regionálnych produktov, tvorivé dielne pre deti aj dospelých Objavte čaro remesla, na heligónke zahrá Peter Mužík z Málinca a zaznejú aj dialógy zo života na dedine. 

Tradičná chuť jesene – program

10:00 h – Slávnostné otvorenia a príhovory hostí

10:30 h – Predstavenie tradičných remesiel, farmárskych produktov a jedál

12:00 h – Detská škola varenia (jedáleň)

13:00 h – Ukážky rezu a vrúbľovania ovocných stromčekov

Sprievodné aktivity

Farmársky trh – predaj kvalitných potravín priamo od farmárov

Tradičné jedlá a remeslá z našich regiónov

Výstavka drobnochovateľov

Ukážky sokoliarstva, včelárstva, apiterapie, jazdenie na koňoch

Vyhliadkové lety balónom

Animačné programy, hry a súťaže pre deti

V kultúrnom programe vystúpi DFS RadosťĽudová hudba Jána Pecníka bude vyhrávať po celý deň.

Symbolické vstupné je 1 € (dieťa do 15 rokov v sprievode dospelej osoby má vstup voľný). Kyvadlová doprava z Radvane cez Fončordu bude premávať zadarmo.