O.Z. za! amfiteáter pozýva v piatok 24. augusta o 21.00 h na absolútne unikátne premietanie. Štvrtú sezónu Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici uzavrie ako inak ako ďalším filmom zo série „vinnetouoviek“.

Film Old Shatterhand však budú môcť diváci a diváčky vidieť prvý a poslednýkrát v obrovskom panoramatickom formáte, premietanom na celé plátno 32x15m zo 70mm filmu.

Ako hovorí premietač Ivan Školuda: „Bohužial obidve filmové kópie zakúpené do Československa sa v čase premietania obohrali až do nepoužiteľného stavu a nepodarilo sa nám nájsť ani torzo na ukážku. Objavila sa skrátená americká verzia v angličtine, ktorú premietali 18. mája na Nissa festivale vo Varnsdorfe. Kópia bola, vzhľadom k jej veku, v dobrom stave, ale projekcia trvala iba 65 minút. Nakoľko je to najdhší Vinnetou, ktorý trvá skoro dve hodiny, tak touto cestou sme sa rozhodli neísť…“

„Premietačom Ivanovi Školudovi a Mišovi Jasovi sa však podarilo dopátrať k poslednej zachovalej 70mm filmovej kópii, po ktorú sa dokonca vybrali až do Francúzska,“ zdôrazňuje Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter.

Diváci a diváčky tak prvý a poslednýkrát budú môcť vidieť klasiku Old Shatterhand z roku 1964 na banskobystrickom amfiteátri panoramaticky zo 70mm filmu, a to celkom unikátne, nakoľko je náš amfiteáter jediný v Európe schopný hrať tento formát pod holým nebom, ktorý kompletne pokryje jedno z najväčích plátien s rozmermi 32x15m.

„Film bude mať pôvodný český dabing, anglické podtitulky pre zahraničných hostí, a môžete sa tešiť na 6-kanálový magnetický záznam zvuku,“ dodáva premietač Michal Jaso.