Husľový virtuóz Peter Michalica je ďalším hosťom z cyklu stretnutí s osobnosťami z kultúrneho a spoločenského života pod názvom Stretnutia s minulosťou pod Zelenou klenbou, ktorý sa predstaví Banskobystrickému publiku už v stredu 26. októbra o 17-tej hodine.

plagat_stretnutia_s_minulostou_pod_zelenou_klenbou_10_2016-page-001Návštevníci múzea spoznajú Petra Michalicu trochu inak, nielen ako husľového virtuóza, ale najmä ako človeka, cestovateľa a propagátora vážnej hudby vo svete, prostredníctvom jeho prednášky s názvom O spočuteľnení Slovenska. Skúsenosti a zážitky pri šírení slovenskej hudby vo svete.

Predstavovať meno husľového virtuóza Petra Michalicu je pre milovníkov vážnej hudby zbytočné. Umelec patrí na slovenských koncertných doskách k najvýraznejším predstaviteľom, a to nielen z hľadiska počtu koncertných vystúpení a zahraničných ciest, ale i svojím mimoriadne rozsiahlym repertoárom. Ako hovorí sám o sebe, patrí medzi šťastlivcov, ktorí môžu v živote robiť to, čo ich baví. O tom, že patrí vo svojej profesii k najlepším svedčí aj fakt, že koncertuje už vyše polstoročia, a to na štyroch kontinentoch sveta vo viac ako 40 krajinách. Vidieť svet očami Petra Michalicu, vypočuť si zážitky z jeho ciest po svete a stráviť príjemné jesenné popoludnie v historických priestoroch Thurzovho domu môžete už počas najbližšej stredy 26. októbra.