Počas posledného májového víkendu odštartovala hokejbalistom z Banskej Bystrice a okolia vyraďovacia časť ich dlhodobej súťaže. Na ihrisku v Sásovej sa zišlo šesť mužstiev, ktoré bojovali o postup medzi elitnú štvoricu.

Vzhľadom na nepárny počet účastníkov základnej časti (7), vymysleli organizátori ligy systém, v ktorom mal vedúci tím tabuľky Cocra zaistenú priamu účasť v semifinále play-off. Tímy, ktoré sa umiestnili na druhom až siedmom mieste, zviedli boje o postup medzi najlepšiu štvoricu.

Druhá priečka po základnej časti patrila tímu HbK Autos, vďaka čomu si v sérii hranej na dva víťazné zápasy zmerali sily s hokejbalistami z Lučenca. Tým sa podarilo v osemnástich vystúpeniach zvíťaziť iba v jedinom prípade a so ziskom troch bodov a výsledným skóre 34:300 uzatvárali pelotón banskobystrickej súťaže. Papierový favorit tejto série bol tak viac než jasný a v prospech Autos hovorili aj vzájomné duely zo základnej časti.

Už sobotný duel predznamenal akým smerom sa uberie táto séria. Autos si v úvodnom vystúpení schuti zastrieľali a Lučenec zdolali po výsledku 23:0. Na víťazstve sa výraznou mierou podieľali už tradične viacerí hráči Autos, no najviac zrejme trio Trnka – Ignjatovič – Oravec, ktorí spoločne zaznamenali až 17 z celkových 23 presných zásahov. V druhom stretnutí už Autos ubrali nohu z plynu a napokon zvíťazili 16:3, vďaka čomu zvíťazili v sérii 2:0 na zápasy a vybojovali si tak postup medzi elitnú štvorku.

V druhej sérii na seba narazili tímy z tretieho a šiesteho miesta, teda One Taxi BB a Viking Warriors. Aj táto séria mala jasného favorita, hráči One Taxi BB sa dlhodobo pohybovali na druhom mieste tabuľky a väčšiu časť sezóny dýchali na chrbát vedúcej Cocre. V sobotnom dueli Warriors podľahli svojmu súperovi 3:8, v nedeľu to bolo o čosi vyrovnanejšie a napätejšie. Po prvej tretine bol totiž bezgólový stav a až v prostrednej časti hry sa hráčom One Taxi BB podarilo prepnúť na vyššie obrátky, vďaka čomu si zaistili štvorgólové vedenie a následne aj celkové víťazstvo 5:2.

Azda najvyrovnanejšia séria sa črtala medzi tímami STARS a Legendary teamom. Z lepšieho umiestnenia, konkrétne zo štvrtej priečky vstupovali do série Legendary team, ktorý v základnej časti získali 27 bodov. Ich súper HbK STARS vybojoval v 18 dueloch základnej časti 24 bodov a tomu zodpovedal aj priebeh sobotného, prvého duelu série. O víťazovi totiž museli rozhodovať až samostatné nájazdy, v ktorých sa priklonilo viac šťastia na stranu Legendary teamu. Nedeľný duel bol podľa výsledku o čosi jednoznačnejší a po výhre 9:4 sa z postupu do semifinále tešila partia okolo Štubňu, Nemčeka a Luntera. Účasť v semifinále play-off si tak zaistili všetky celky, ktoré sa po základnej časti umiestnili medzi štvoricou najlepších tímov.

Zloženie semifinálových dvojíc

Zloženie semifinálových dvojíc sa opätovne odvíja od postavenia postupujúcich celkov po základnej časti. Najlepšie umiestnený tím súťaže Cocra zvedie boje o finále s Legendary teamom, druhú dvojicu tvoria HbK Autos a One Taxi BB.

Boje o účasť vo finále tak sľubujú nesmierne kvalitné duely, na ktorých by priaznivec hokejbalu a kolektívnych športov nemal chýbať. Vzhľadom na blížiaci sa prestížny Országh Cup, ktorý sa uskutoční 4.-5. júna (v Liptovskom Mikuláši) sa semifinálové boje banskobystrickej ligy začnú počas druhého júnového víkendu, teda 11. a 12. júna.