Nezvestný Banskobystričan odišiel na bežnú prechádzku smerom na Šachtičky, z ktorej sa dodnes nevrátil. Má Parkinsonovu chorobu, kvôli ktorej musí užívať lieky.

.Polícia v Banskej Bystrici pátra po nezvestnom 66-ročnom Milanovi Nociarovi z Banskej Bystrice. Podľa polície v sobotu 4. júna o 10:00h. odišiel z miesta trvalého bydliska na každodennú prechádzku smerom na Šachtičky.

„Okolo 11.00h. ho telefonicky kontaktovala manželka, aby si vzal lieky, ale už nedvíhal mobil. Nezvestný má Parkinsonovu chorobu, na ktorú sa lieči 16 rokov.  Každé tri hodiny musí užívať predpísané lieky. Doposiaľ vykonanými previerkami sa muža nepodarilo vypátrať,“ ozrejmuje Mária Faltániová, krajská policajná hovorkyňa.

Takto ho spoznáte

Nezvestný muž je 174 cm vysoký, štíhlej postavy, má krátke sivé vlasy a sivomodré oči.
V čase odchodu mal na sebe modré šortky, sivomodré krátke tričko, svetlú šiltovku a biele tenisky. So sebou si zobral čiernu kapsičku, ktorú mal zavesenú cez hrudník.

Ak ste ho videli, informujte políciu

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, na linku tiesňového volania č. 158, alebo prostredníctvom facebookovej stránky polície Banskobystrického kraja.

Muža našli v rokline

Polícia v utorok zrušila pátranie po nezvestnom. V ten istý deň podvečer identifikovali telo nezvestného bez známok života v rokline v hustom lesnom poraste. Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a na určenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva. (Aktualizácia 7.júna 11:00)