Aj počas tohtoročnej letnej sezóny môžu cyklisti a turisti využiť cyklobus, ktorý ich odvezie aj s bicyklami na atraktívne miesta v okolí Banskej Bystrice.

Cyklobus začína jazdiť v sobotu 6. júna a jeho prevádzka je naplánovaná do posledného septembrového víkendu, teda do 27.9.2015. Jazdiť bude vždy v soboty, nedele a v sviatočné dni.

cyklobus1K sedlu Malý Šturec bude cyklobus jazdiť zo Strieborného námestia o 7.30 h ráno, zastaví sa o 8.10 h v Harmanci na parkovisku pri jaskyni a o desať minút na to dorazí k cieľu svojej cesty. Späť bude cyklobus jazdiť hneď o 8.30 h s príchodom do Banskej Bystrice o 9.20 h.

Na Donovaly cyklobus vyrazí zo Strieborného námestia o 9.30 h, o desiatej sa zastaví na Starých Horách a o 10.20 h príde do samotného centra známeho lyžiarskeho strediska. Z Donovalov vyrazí o 10.40 h späť a do Banskej Bystrice tak príde o pol dvanástej.

Na Šachtičky bude cyklobus jazdiť popoludní. O 13.00 h vyrazí zo Strieborného námestia, pričom nevynechá zastávku v Sásovej na Ďumbierskej ulici o 13.15 h. O 13.40 h už bude na Šachtičkách. Odtiaľ vás môže vziať späť o 15.30 h. Podrobný rozpis nájdete na stránke SAD Zvolen.

Cyklisti alebo turisti, ktorí využijú služby cyklobusu, zaplatia za jednosmerné zvezenie na sedlo Malý Šturec alebo Donovaly, respektíve späť, dve eurá. Cesta na Šachtičky vyjde na jedno euro. V cene je zahrnuté aj zvezenie bicykla, pričom k dispozícii je za štyridsaťpäť miestnym autobusom presne štyridsať stojanových miest.

Prevádzku cyklobusu, a teda krytie strát prevádzky, túto sezónu po ročnej prestávke opätovne zastreší Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko, na ktorej činnosti sa okrem mesta podieľajú aj ďalšie samosprávy a súkromní partneri. Cyklobus bude tento rok realizovať DPM mesta Banská Bystrica.