Už od pondelka budú Podlavice centrom pozornosti všetkých zvedavých detí. Pripravená je tu pre nich výstava Koleso – vedecká hračka.

Výstava Vedecká hračka už má v Banskej Bystrici svoju tradíciu. Pre tých, ktorí ju zatiaľ nepoznajú, KOLESO – VEDECKÁ HRAČKA je 23. výstavný súbor vedeckých hračiek pre všetkých bez ohľadu veku. Jednoznačným, jednoduchým a pre deti ľahko pochopiteľným spôsobom demonštruje a približuje vybrané prírodné zákonitosti, javy i technické fenomény.

Na šikovné ruky návštevníkov, na ich cieľavedomé pozorovanie a chuť na zábavné, nezvyčajné a pritom poučné hranie čaká vyše 100 predmetov z 28 krajín sveta. Sú tematicky sústredené v kolesových hniezdach okolo hračky alebo experimentu s kolesom.

Na paneloch sú kolesá vo vesmíre, v prírode, v technike, vede, histórii, v športe, vynálezoch, v múzeách, tiež v karikatúrach, vtipoch.

Tak sa príďte pohrať! KOLESO – VEDECKÁ HRAČKA je pre vás pripravená v Kultúrnom dome v Podlaviciach a zotrvá tam od 26.9. do 9.10. 2011 denne od 8,30 do 18,30 hod.