Mesto Banská Bystrica od pondelka opätovne začne poskytovať verejnosti služby vo svojom klientskom centre v priestoroch mestského úradu. Na úvod otvára podateľňu a pokladňu klientskeho centra. Pre ďalšie služby platí možnosť rezervovania termínu.

Z dôvodu uvoľňovania opatrení súvisiacich s ochorením COVID-19, pristupuje mesto Banská Bystrica k postupnému otváraniu mestského úradu pre verejnosť. Za dodržania všetkých hygienických opatrení, dôjde od pondelka, 11. mája k otvoreniu pokladne a podateľne Klientskeho centra Mestského úradu na ulici Československej armády 26.

Fungovať bude v obmedzenom režime od pondelka do štvrtka, v čase od 8.00 h do 13.00 h. Vstup do priestorov mestského úradu a klientskeho centra bude možný len po dodržaní všetkých hygienických opatrení – prekrytie horných dýchacích ciest ochranným rúškom, prípadne inou alternatívou, dezinfekcia rúk a dodržanie 2-metrových rozostupov.

“Vzhľadom na súčasnú situáciu žiadame obyvateľov, aby boli disciplinovaní a trpezliví. V prípade potreby im zamestnanci MsÚ naďalej poskytnú všetky potrebné informácie e-mailom alebo telefonicky. Zároveň odporúčame, aby uprednostnili platbu za komunálny odpad a dane bezhotovostným spôsobom. Môžu sa tak vyhnúť čakaniu v radoch,” doplnila hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Marhefková.