Aj do Banskej Bystrice sa po dvoch rokoch vracia dobrovoľnícky maratón. Počas najbližšieho víkendu (16. – 18. mája) majú občianske iniciatívy po celom Slovensku šancu dokázať svojmu okoliu, že je zbytočné sedieť doma, keď človek môže meniť prostredie, v ktorom žije, k lepšiemu.

72hV Banskej Bystrici sa do projektu prihlásilo sedem iniciatív, stále sa však môžu pridať ďalšie. Od piatku do nedele budú v našom meste prebiehať nasledovné projekty. V prípade, že sa o nich chcete dozvedieť viac priamo od organizátorov, stačí kliknúť na názov projektu alebo napísať organizátorom v rámci udalosti na Facebooku.

KINO V BAZÉNE 2014
ČO: Upratovanie zaujímavého areálu Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského, ktoré sa tento rok už druhýkrát premení na letné Kino v bazéne.
KDE: areál Gymnázia J. G. Tajovského, Tajovského ul. 25
KEDY: piatok (14:00 – 17:00), sobota (10:00 – 15:00), nedeľa (10:00 – 15:00)

VÍKEND NA ZÁHRADNOM DVORE
ČO: Záhrada sa v posledných rokoch stalo funkčnou platformou pre rôzne kultúrne aj občianske aktivity, ale práce na dvore je tiež dosť – veď to poznáte.
KDE: Záhrada – Centrum nezávislej kultúry (Beniczkého pasáž, Námestie SNP 16)
KEDY: piatok, sobota, nedeľa (10:00 -18:00)

ZAMEŤME TO (DO BRÁNY!)
ČO: Priestor bývalého Kina Hviezda sa už veľa krát naplnil mladými ľuďmi a teraz ho treba trošku upratať. Aby to však nebolo len o srande, večer sa bude vážne fandiť našim hokejistom.
KDE: Urban Spot (bývalé Kino Hviezda, Skuteckého ul.)
KEDY: sobota (10:00 – 22:00)

ČISTENIE BYSTRICKÉ STRAŠIDLA NO. 2 – STARÉHO TESCA
ČO: Banskobystrický okrášľovací spolok si opäť vytipoval jedno z miest, ktoré Bystrici na kráse a čistote nepridáva a aspoň svojím malý kúskom ho chce spraviť krajším.
KDE: areál starého Tesca pri Kauflande (Námestie Ľudovíta Štúra)
kedy: nedeľa (10:00 – 12:00)

RECY VECI – BAZÁR VECÍ, KTORÉ NIEKOHO MÔŽU POTEŠIŤ
ČO: Bazár vecí (oblečenia, hračiek, kníh, športových pomôcok…), kde môže ktokoľvek priniesť čokoľvek. Všetky veci z bazáru si budú môcť ľudia odniesť zadarmo.
KDE: Saleziáni Don Bosca Banská Bystrica, Tatranská 38/A
KEDY: sobota (14:00 – 18:00)

ČISTEJŠIE OKOLIE PRE KOMUNITU NA THK
ČO: Nová iniciatíva Susedný súdok prišla s nápadom vyčistiť okolie potoka na Triede Hradec Králové a zároveň chce vytvoriť komunitu ľudí, ktorým ich okolie nie je ľahostajné.
KDE: Trieda Hradec Králové, chodník pri potoku
KEDY: sobota (9:00 – 17:00)

BYŤ MLADÝ ZNAMENÁ BYŤ INFORMOVANÝ
ČO: V Informačnom centre mladých v Banskej Bystrici sa bude robiť poriadok v materiáloch, databázach a v knižnici informačných materiálov.
KDE: Informačné centrum mladých, Tajovského 30
KEDY: piatok, sobota