Na jednu z posledných návštev v rámci ponuky obedového menu na BBonline.sk, sme v pondelok zamierili na do priemyselnej zóny na Majerskú cestu do Reštaurácie u Petra.

Aj kvôli svojej polohe sa z tejto reštaurácie cez obed stáva robotnícka jedáleň, avšak so širokou ponukou a výberom jedál. Ak by ste náhodou išli niekedy okolo, môžete sa tu zastaviť na obed a vybrať si spomedzi piatich hlavných jedál a jednej polievky.

Polievka

Zeleninová polievka s bielou fazuľkou a párkom bola pondelková ponuka. Polievka bola po prinesení horúca. Chuťovo ničím neohúrila, ale ani ničím nesklamala. Množstvo fazule, pár kúskov zeleniny a párkov. Chuťovo patrila medzi lepšie, aké sme dosiaľ ochutnávali, aj keď kombinácia fazuľovo-zeleninovej polievky s párkami je prinajmenšom netradičná, známejšia je pri variácii na „sladko“ skôr s klobásou.

upetra1

Hlavné jedlo

Ako hlavné jedlo som si vybral bravčové mäso na srbský spôsob s tarhoňou. Ako môžete vidieť na fotografii, jedlo príliš lákavo nevyzeralo. Tarhoňa a rozliata omáčka po celom tanieri, a v tom všetkom len pár kúskov mäsa. Chuťovo to však bolo vcelku príjemné jedlo, v omáčke s kúskami kyslej uhorky a kápie. Mäso bolo pripravené chutne, a takisto na tom bola aj tarhoňa. Oproti polievke však malo hlavné jedlo už len o niečo vyššiu, než izbovú teplotu.

upetra

Môj dojem z tejto reštaurácie bol vcelku priemerný. Napriek tomu, že gastronomicky príliš neohúrila, za menu v cene 3,30 €, respektíve bez polievky 3,10 €, to bolo jedlo hodné tejto ceny. Reštaurácia je samozrejme prispôsobená klientele, takže cez obed tu asi veľké chuťové prekvapenia čakať nemôžeme.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Reštaurácii U Petra a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…