Druhý decembrový týždeň sme ukončili obedom v reštaurácii na okraji Banskej Bystrice. Reč je o reštaurácii ŠK Kremnička, ktorá sa nachádza v budove penziónu pri futbalovom ihrisku v Kremničke, pri starej ceste do Zvolena.

sk kremnickaK reštaurácii je zlý prístup, dostanete sa sem jedine autom alebo pešo popri hlavnej ceste, čo však zrovna bezpečná voľba určite nebude. Vhodná je preto pre ľudí, ktorí často cestujú medzi dvomi mestami Zvolenskej kotliny, alebo takých, ktorí pracujú na Zvolenskej ceste a majú k dispozícii auto.

S nájdením miesta na sedenie som vo štvrtok problém nemal a hneď som si tak mohol vybrať z dvoch polievok a štyroch hlavných jedál.

Polievka

Siahol som po hrachovej polievke s krutónmi, pretože druhá možnosť bola slepačí vývar, ktorý som počas obedových menu ochutnal na začiatku skoro v každej druhej reštaurácii. Hrachová polievka bola takmer úplne krémová, chuťovo jemná a príjemná. Krutóny neboli spálené a k takejto polievke sa nesmierne hodili. Teplota tejto sýtej polievky bola ešte v poriadku.

sk kremnicka2

Hlavné jedlo

Dve jedlá z mäsa a dve bez mäsa sú celkom pekný vyber. Kurací steak, hovädzí tokáň, zapekané lasagne či šúľance s makom. Zvolil som zapekané zeleninové lasagne so syrom.

Čašníčka mi na tanieri doniesla bohatú zeleninovú oblohu a jednu lasagneovú „kocku“. Zelenina čerstvá, lasagne zaujímavé. Plnené paradajkovým pretlakom a veľkými kúskami paradajky, cuketou, hríbami a samozrejme syrom. Boli chutné, avšak prišli mi trochu suché, bolo v nich viac cestovín ako náplne, čo pri lasagniach nie je zvykom.

sk kremnicka3

Napriek zlej a málo prístupnej lokalite sa v tejto reštaurácii na okraji mesta dá celkom chutne najesť. Obed bol určite hodný ceny 3,70 €. Ak budete mať niekedy cestu okolo a aj hlad, najete sa tu pokojne, chutne a za primeranú cenu.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Penziónu ŠK Kremnička a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…