alba3Predchádzajúci týždeň sme ukončili obedom v najstaršej bystrickej pizzerii, ktorá sídli na Hornej ulici, v Albe. Reštaurácia disponuje len pomerne malými vnútornými priestormi, ktoré dnes už len zriedka podľa potreby rozširuje o rovnako menšie pivničné priestory.

Každý deň tu máte na výber štyri hlavné jedlá a jednu polievka. Bohužiaľ, opäť som narazil na slepačí vývar, medzi hlavnými jedlami, ktoré obsahovali kuracie mäso na rôzne spôsoby či cestoviny ma zaujali iba furmanské halušky.

Polievka

Znovu slepačí vývar už po neviem koľkýkrát. Tento nebol oproti iným ničím výnimočný. Teplota aj dochutenie polievky boli také, aké majú byť, dostatočné množstvo zeleniny aj cestovín. Jediné, čo mi vo vývare chýbalo, boli kúsky kuracieho mäsa. Polievka teda fajn, no ničím neprekvapila.

Hlavné jedlo

albaSiahol som po netradičnom jedle, ktoré som ešte nikde v obedovom menu počas svojich návštev nevidel, a to po haluškách. Písané bolo, že sú to furmanské halušky, čo sa však pod týmto prívlastkom skrýva nenaznačovalo nič. Až čašník mi ozrejmil, že sú to halušky so strúhaným syrom, smotanou a opraženou slaninou a bez bryndze.

Jedlo vyzeralo na prvý pohľad v celku vábne. Nie veľmi plný tanier halušiek posypaných syrom na vrchu so smotanou a slaninou mi však predpovedal, že to nebude veľmi sýta porcia. To sa napokon aj potvrdilo. Halušky boli vcelku fajn, prišli mi však suché, keďže syr bol iba na vrchu, a smotany bolo pomerne málo.

Na záver ma potešil chutný zákusok v cene obedového menu, ktorý mi ako tak navodil pocit nasýtenia. Išlo však zjavne len o roládu, akú bežne kúpite v obchode.

Celkovo má táto obedová návšteva neurazila, ale ani nenadchla. Kurací vývar bol chutný ale bez mäsa. Halušky síce boli halušky, avšak napriek troche syra a smotany, som mal pocit, že jem len suché halušky. Zákusok na záver bol príjemný, no celkový pocit z obedu príliš nezlepšil. Za priemernú cenu 3,60 € sa dá v Bystrici najesť aj lepšie.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Alba a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…