olivo3Ďalší obedový týždeň sme odštartovali v banskobystrickej reštaurácii Olivo, ktorá sa nachádza priamo na námestí SNP. Najmä svojou polohou patrí k najznámejším v meste, takže sme boli zvedaví, ako to s obedovými menu vyzerá tu.

Každý deň si tu môžete vybrať až z trinástich jedál a dvoch polievok. Z hlavných jedál sa každý deň obmieňa päť, ďalších sedem si tu môžete dať každý deň ako napríklad pizzu, vyprážaný syr, šalár Cézar či kurací steak na rôzne spôsoby. Podobne je to aj s polievkami, každý deň tu nájdete slepačí vývar a druhú polievku, ktorá sa každým dňom obmieňa. Dôkazom obľúbenosti reštaurácie bola skutočnosť, že priamo na obed bola reštaurácia zaplnená takmer do posledného miesta.

olivo2Polievka

Obsluha je tu k zákazníkom veľmi prívetivá, ku každému obedovému menu si môžete vybrať z troch druhov šalátov, na každom stole je pripravený veľký džbán s vodou a mätou, po obede si môžete pochutnať na zákusku, ktorý je tiež v cene obedu.

Ako polievku som si vybral francúzsku s mušličkami. Francúzska polievka ma ničím neprekvapila, ale ani nesklamala. Chuťovo vyrovnaná polievka so zeleninou a cestovinami. Pár cestovín v polievke už bolo skutočne rozvarených, avšak chuť to neobmedzovalo, keďže v chuti ma to nijak neobmedzovalo.

Hlavné jedlo

Dnešný výber obsahoval kuracie prsíčka na prírodno, bravčové so zeleninkou, cestoviny s kuracím mäskom, granadír či šalát s kuracím mäsom. Vybral som si cestoviny s kuracím mäskom, cesnakom, brokolicou a smotanovou omáčkou.

Akonáhle mi čašníčka priniesla tanier s cestovinami na stôl, veľkosť porcie mi prišla nedostatočná. Po ochutnaní som však na akékoľvek pochybnosti o množstve porcie zabudol a vychutnal si naozaj dobré cestoviny. Jemná smotanová omáčka s kúskami brokolice bola decentne dochutená cesnakom, čo mi skutočne chutilo. Príliš veľa cesnaku vie celé jedlo pokaziť, tu ho však bolo akurát. Moje predpoklady o malom množstve tejto porcie sa mi úplne vyvrátili poslednými sústami, s ktorými som mal dokonca problém.

olivo

Po rôznych názoroch na túto reštauráciu sme si konečne spravili ten svoj. Jedlo bolo chutné, teplé a bolo ho dostatok. Šalát, džbán vody s mätou, zákusok a príjemná obsluha pocit z obedu iba umocňovali. Za v priemere nízke ceny menu na Banskú Bystricu, ktoré sa pohybujú od 3, 49€ až po 3, 99€, sa pomerne dobre a príjemne naobedujete.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Olivo a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…