Pre môj tretí obed som si vybral Baštu. Nie nie, nemáme chybu v nadpise. Do Bašty som dorazil o 13-tej, bolo mi však povedané, že menu už nemajú, aj keď ho majú podávať do 14. hodiny. Nič to, Baštu vyskúšame inokedy, skúsime to v skoršom čase. Moje kroky teda ďalej nasledovali do Kapitulskej ulice, kde som sa usadil na terase pizzerie a reštaurácie Magnoli.

magnoli

Terasa je príjemnou voľbou počas teplých dní, nachádza sa hneď vedľa peknej parčíku Diecézneho centra Jána Pavla II. Privítala ma, konečne, príjemná a hlavne usmievavá obsluha. Bol som prekvapený, ale denné menu obsahovalo až 10 jedál. Trojica jedál z kuracieho mäsa na rôzne spôsoby, tri varianty pizze, cestovinový šalát s kuracím mäsom, čerstvý šalát s tuniakom, ale aj tofu na spôsob chilli con carne a jedno tradičnejšie jedlo domácej kuchyne, starohorské zemiaky, po ktorom som siahol aj ja.

Polievka

Polievka bola k dispozícii iba jedna, jemná zeleninová. Mrkva, kukurica, hrach  a ďalšia postrúhaná zelenina a k tomu krupicové halušky. Podľa mňa veľmi chutná polievka,  viem si však predstaviť, že by na ňu niekto povedal, že je prislaná. Ja však solím rád, takže mi bola akurát. Jej teplota bola ideálna na jedenie, keby bola trochu viac zohriata, vôbec by som sa nenahneval. Keď som bol asi v polovici, na stole som už mal aj hlavné jedlo.

magnoli polievka3

Hlavné jedlo

Vybral som si starohorské zemiaky s hubami. Klasické slovenské jedlo, ktoré nevyzerá vôbec vábne, avšak chutí… No skrátka slovensky.

magnoli jedlo2

Uvarené zemiaky s hubami a sem tam nejakou salámou, na vrchu smotana, paradajka a dva kúsky uhorky. Žiadne ľahké jedlo. Dokopy to celé chutilo tak, ako má. Zemiaky neboli prepaprikované ani presolené a porcia bola tak akurát, aby som nefučal a mohol fungovať v pohode aj po zbytok dňa. Na spoznanie slovenskej gastronómie by som turistovi toto jedlo neponúkol, ja však takéto môžem.

Po zaplatení mi bol s úsmevom popriaty príjemný zvyšok dňa a ja s úsmevom aj odchádzam. Pri odchode však vidím tabuľu, kde je písané, že k dennému menu ponúkajú zadarmo zeleninový šalát. Možno moja chyba, že som si to nevšimol predtým, avšak obsluha mi túto možnosť neponúkla.

Dojem z obedu bol veľmi dobrý, konečne príjemná a usmievavá obsluha. Za cenu 3,59€ som sa najedol a ešte mi aj chutilo. Šalát však hodnotím negatívne, pokojne by som si dal aj ten.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Magnoli a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…