Tento týždeň sme odštartovali obedom v reštaurácii Basket na Štiavničkách. Napriek tomu, že je reštaurácia od centra mesta mierne vzdialená, pre športovo orientované Štiavničky má skvelú polohu. Sám som bol zvedavý, čo budú na obed ponúkať tu.

basketReštaurácia disponuje väčšou terasou a počas dňa tmavším vnútorným priestorom. Každý deň si tu môžete vybrať spomedzi troch hlavných jedál, polievka je k dispozícii len jedna. Pondelkové menu obsahovalo slepačí vývar s mäsom, zeleninou a rezancami a hlavné chody čevabčiči s horčicou, cibuľou a varenými zemiakmi, kuracie prsia na šaláte s feta syrom, olivami, paradajkami a uhorkou a bryndzové pirohy s opraženou slaninkou, kyslou smotanou a viedenskou cibuľkou. Základná cena menu je tu 3,50 €.

Polievka

Slepačí vývar už po neviem koľkýkrát… Keď mi na stôl doniesla príjemná čašníčka tanier s polievkou, vyzerala naozaj skvele. Kúsky kuracieho mäsa, dostatočne veľa zeleniny aj rezancov. Po ochutnaní som však ihneď ostal sklamaný. Ani nie tak chuťou, polievka bola skutočne chutná, no teplotou vývaru. Vývar bol len vlažný. Polievka, hlavne slepačí vývar (alebo hocijaký iný vývar), by sa mal podľa mňa podávať horúci, aby zahrial. Takže aj napriek chutnej polievke, som vývarom sklamaný.

basket2

Hlavné jedlo

Reštaurácia umiestnená v športovom srdci Banskej Bystrice by mala mať na výber aj ľahké, menej kalorické jedlá. Zvolil som teda kuracie prsia na šaláte s feta syrom, olivami, paradajkami a uhorkou.

basket3

Očakávanie bolo splnené. Jedlo bolo naozaj ľahké. Veľa šalátu, syru a olív, pár paradajok a uhoriek. Kombinácia studenej zeleniny, syru, olív a teplého kuracieho mäsa bola hneďs prvými sústami príjemná. Syr feta a olivy dodávali jedlu potrebnú slanosť, zelenina sviežosť a veľmi dobre pripravené kuracie mäso aj potrebnú energiu z jedla. Porcia však bola malá a po hodinovom odstupe som už pociťoval hlad, s ktorým som však počítal už pri objednávke.

Jediné, čo ma na tomto obede sklamalo bola teplota polievky. Na ňu by si naozaj mali dávať vo viacerých stravovacích zariadeniach pozor. Predsa len, správne teplá polievka je príjemnejšia na konzumáciu, lepšie v nej vyznejú chute a tiež zahreje. Výnimkou je azda len gazpacho. Späť však k Basket restaurant. Verím tomu, že po športe je táto reštaurácia vhodnou zastávkou, v rámci obedového menu však z priemeru nevyčnieva.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Basket a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…