Ani v dnešný horúci deň nás Banskobystrické kultúrne leto nesklamalo, a tak každý, kto si túžil trochu kultúrne oddýchnuť, či len tak sa túlal ulicami Námestia SNP, mal možnosť zazrieť nádherné obrie bábky a pokochať sa ich divadelnými predstaveniami.

Celé bábkové šialenstvo vypuklo predstavením Veľká rodinka, ktoré prilákalo náhodných okoloidúcich s deťmi, či nadšených turistov priamo k hlavnému šapitó. Tam ste už mali možnosť vidieť všetky herecké výkony, ktoré zabavili nie len deti, ale aj dospelých. V obrích rozmeroch vás tak mohla rozosmiať zábavná riaditeľka divadla, ale tiež nastrašiť hrôzostrašné krotenie leva, či jedovatého hada. Ak plánujete stavať dom, tak určite neváhajte a zavolajte si na pomoc Kameňožrúta, Lomidreva a Valibuka, ktorí vám budú kedykoľvek k dispozícii.

Celá akcia bola veľmi vydarená, no zároveň pre deti poučná a hlavne nám ponúkla možnosť prežiť príjemnú letnú sobotu s rodinou, či priateľmi. Ak ste tento rok obrie bábky nestihli, nezúfajte a príďte určite o rok, pretože čo môže byť krajšie ako sa ocitnúť na pár dní v rozprávke, plnej humoru a napätia.