Meno avizovanej náhrady za produktívneho obrancu Petra Šenkeříka je známe. HC ’05 Banská Bystrica hlási príchod 27-ročného kanadského zadáka Andrewa Nielsena.

V doterajšom priebehu sezóny pôsobil 193 cm vysoký bek v nórskej najvyššej súťaži. V drese Vålerengy si v 23 zápasoch pripísal jeden gól a 13 asistencií. Andrew Nielsen bol produktívny aj v minulom ročníku. V základnej časti zámorskej ECHL odohral 47 zápasov za Utah Grizzlies a zaznamenal v nich 41 bodov za 9 gólov a 32 asistencií. Medzitým si pripísal 10 štartov v AHL a play-off ECHL odohral v drese Cincinnati Cyclones, kde za 11 duelov nazbieral 6 bodov (2+4). V zámorí strávil aj predchádzajúce sezóny, od roku 2016 hrával prevažne v AHL. V ročníku 2020/2021 si na 15 zápasov odskočil do európskej nadnárodnej ICEHL. Andrew Nielsen bol v roku 2015 draftovaný do NHL v 3. kole zo 65. miesta klubom Toronto Maple Leafs, ale v najlepšej súťaži sveta si nezahral.

Generálny manažér HC ’05 pre športovú časť Ľuboš Pisár na margo príchodu Nielsena pre klubový web uviedol: „Podpísaním Andrewa do nášho tímu vstúpime do poslednej fázy sezóny silnejší. Ide o hráča, ktorý hral vyše 200 zápasov v AHL. Pri svojej výške je solídny korčuliar, dobrý v defenzívnych činnostiach, má dobrú prácu s hokejkou a kvalitnú prvú prihrávku. Zároveň si vie na ľade urobiť poriadok, keď treba. Verím, že prinesie do nášho tímu presne to, čo nám trochu chýba.“

Samotný Andrew Nielsen pre klubový web o svojom príchode pod Urpín povedal: „Cítil som, že prišla tá správna príležitosť pokračovať v progrese mojej hokejovej kariéry v Európe a postupne sa predrať do lepších líg. Viem, že náš tím má veľa kvalít a ja dúfam, že po príchode rýchlo zapasujem a prispejem svojou hrou. Prezentujem sa poctivou, tvrdou defenzívou, no dokážem prispieť aj v hre smerom dopredu. Teším sa na svoj príchod a budem veriť, že spoločnými silami zájdeme v play-off čo najďalej. Uvidíme, aké škody tam dokážeme napáchať.“

Ako informoval HC ’05 na svojom webe, Andrew Nielsen priletí na Slovensko v utorok poobede a v stredu sa pripojí k tímu na rannom tréningu.