Túto sobotu otvorí ďalšiu sezónu obľúbený cyklobus, ktorý cyklistov vyvezie priamo z centra Banskej Bystrice do osvedčených horských lokalít – na Donovaly, Malý Šturec a Šachtičky. Premávať bude počas víkendov a sviatkov až do konca septembra.

Cestovné bezo zmeny

Napriek neustále rastúcim nákladom ostáva cestovné nezmenené v naozaj symbolickej výške. Chceme tým podporiť spoznávanie krásnych kútov nášho regiónu a samozrejme motivovať návštevníkov i obyvateľov mesta k športovaniu,“ hovorí Jakub Gajdošík, zástupca primátora mesta Banská Bystrica. Mesto s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko prevádzku cyklobusu organizuje a finančne podporuje. Východzou zastávkou je pre všetky linky cyklobusu Strieborné námestie.

Až do októbra

V rovnakom termíne sa turisti môžu tešiť na štart turbusu, ktorý im dopraje zážitkovú jazdu s nádhernými výhľadmi až pod vrchol magickej Krížnej, ku Kráľovej studni.

Jeho sezóna bude trvať do posledných októbrových dní, okrem bežnej prevádzky počas víkendov a sviatkov budú možné i jazdy na objednávku pre skupiny.

Radšej si rezervujte miestenku

Vzhľadom na vysoký záujem o jazdy turbusom odporúčam cestujúcej verejnosti možnosť rezervovať si miesto cez webovú stránku dopravcu,“ dopĺňa Jiří Pěč z OOCR Stredné Slovensko.

Obľúbený turistický cieľ je súčasťou Parku tmavej oblohy s jedinečnými možnosťami pozorovania hviezd a minulý rok tu pribudli aj nové informačné tabule popisujúce unikátnu flóru Veľkej Fatry.

Viac informácií spolu s cestovným poriadkom je k dispozícii na webe centralslovakia.eu.