V sobotu 20. novembra sa v Sásovej konala Volebná konferencia Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica s cieľom zvoliť si nové vedenie na najbližšie štyri roky, keďže doterajší predseda Ľubomír Samotný sa o post predsedu zväzu neuchádzal.

V úvode dostali priestor hostia, medzi ktorými bol prítomný prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a predseda Stredoslovenského futbalového zväzu Jozef Paršo. Vo svojom prejave vyzdvihli rekordne vysokú účasť, keď zo 44 klubov bolo prítomných 43. Chýbala paradoxne domáca Sásová. Ďalej informovali o projektoch na podporu futbalovej infraštruktúry, o výstavbe sídla Stredoslovenského futbalového zväzu v Banskej Bystrici, ako aj o aktuálnej situácii v Slovenskom futbale. Jozef Paršo v závere svojho vystúpenia apeloval na delegátov, aby pri voľbe predsedu zvážili, ktorý z kandidátov má väčšie funkcionárske skúsenosti a nepriamo tak naznačil, že jeho favoritom je súčasný technický riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica.

O miesto predsedu zväzu mali záujem dvaja kandidáti. Erik Gemzický, 29-ročný prvoligový rozhodca z Brezna, ktorého navrhli kluby OŠK Valaská a ŠK Heľpa a Ivan Šimko, 31-ročný Banskobystričan, známy z pôsobenia v štruktúrach futbalovej Dukly, na ktorého vzišiel návrh z výkonného výboru ObFZ BB a klubov MFK Dukla Banská Bystrica, FK Rakytovce, FK Podkonice, ŠK Badín, TJ Mladosť Lučatín a OFK 1950 Priechod.

Vo svojej predvolebnej reči Erik Gemzický predstavil návrh na vytvorenie novej pohárovej súťaže v okresnom futbale a označil ho ako svoj najväčší ťahák. Šimko sa predstavil ako skúsený funkcionár, ktorý chce v prospech amatérskeho futbalu zužitkovať svoje kontakty.

Kandidáti Erik Gemzický (vľavo) a Ivan Šimko (vpravo)

V samotnej voľbe získal Erik Gemzický 17 hlasov, Ivan Šimko 26, a tak si delegáti zvolili predsedu zväzu už v prvom kole.

„Ďakujem veľmi pekne za prejavenú dôveru. Spravím všetko pre to, aby som vás nesklamal. Ďakujem klubom, ktoré ma volili, ale aj tým, ktorí ma nevolili, pretože viem o koľko sa musím zlepšiť, aby som uspokojil všetky kluby. Veľmi si vážim podporu Jána Kováčika, Jozefa Parša a odchádzajúceho predsedu Ľuba Samotného, ktorému držím palce v jeho ambícii viesť Stredoslovenský futbalový zväz“, povedal bezprostredne po vyhlásení výsledkov Ivan Šimko, bývalý prezident futsalového klubu MIBA Ridop Banská Bystrica či treťoligových Rakytoviec.

Konferencia sa naďalej niesla vo volebnom duchu, keďže delegáti si museli zvoliť predsedu Disciplinárnej komisie, Odvolacej komisie, kontrolóra, 6 delegátov na Konferenciu Stredoslovenského futbalového zväzu a nový výkonný výbor. Delegáti mohli prihliadnuť aj na žiadosť nového predsedu aby boli zvolení kandidáti, ktorých si vybral práve nový predseda.

Zloženie 6-členného výkonného výboru a získaný počet hlasov: Marek Makuša (29), Pavol Turňa (29), Roman Patráš (26), Tomáš Tůma (24), Peter Mazúch (22) a Tomáš Strečok (22)

Zvolení delegáti na Konferenciu SsFZ: Ivan Šimko, Erik Gemzický, Tomáš Dzúrik, Pavol Turňa, Marek Makuša a Ľubomír Auxt

 Zvolený predseda Disciplinárnej komisie: Karol Bubniak

Zvolený predseda Odvolacej komisie: Jaroslav Jekkel

Zvolený kontrolór: Miroslava Mazúchová

„Som šťastný a vďačný delegátom, že do funkcii zvolili ľudí, ktorým dôverujem, a o ktorých som presvedčený, že spravia pre futbal veľa dobrého. Máme pred sebou 4 roky, všetci vieme, aká zlá je momentálne situácia a je na nás, aby sme tie nepríjemné dopady zmierňovali, respektíve aby sme pre futbalové kluby vytvorili čo najlepšie podmienky“, zakončil Konferenciu nový predseda Ivan Šimko, ktorý je taktiež bývalým treťoligovým rozhodcom.