Je mesiac knihy a do kníhkupectiev prichádza nová fantasy séria, ktorá isto poteší aj všetkých milovníkov Harryho Pottera. Zoznámte sa s Flick Hudsonovou a Cestovnou agentúrou Tajné svety a môžete vyhrať magické ceny, vďaka ktorým vás čakajú veľké dobrodružstvá.

Britskú autorku L.D. Lapinski zatiaľ nikto nepozná, no môže sa stať, že bude novou J.K. Rowlingovou. Fantasy séria Tajné svety je jej prvotinou a treba podotknúť, že nesmierne vydarenou. Okrem čarovného príbehu mladej hrdinky Flick a Tajnosvetského spolku má séria aj enviromentálny rozmer, v ktorom autorka nepriamo upozorňuje na klimatickú krízu. Tajné svety majú potenciál zaujať všetkých čitateľov vo veku od 10 do 99 rokov. Veríme, že sa stanú novým fantasy bestsellerom pre všetky generácie!

L. D. Lapinski žije s rodinou na okraji Sherwoodskeho lesa, má veľa kníh a kocúra Hectora. Keď práve nepíše, venuje sa cosplayingu, popíja kolu s čerešňovou príchuťou, alebo sa stará o svoju džungľu sukulentov. Cestovná agentúra Tajné svety je jej prvá kniha.

Audio ukážku z knihy číta Matej Landl:

Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety

Táto nová magická séria je o cestovnej agentúre Tajné svety, odkiaľ vás každý kufor prepraví do iného sveta. Stačí vkročiť dnu… Keď dvanásťročná Flick Hudsonová dostane návrh, aby vstúpila do Tajnosvetského spolku, je od radosti celá bez seba. Rýchlo však zistí, že s magickým multiverzom niečo nie je v poriadku. Uprostred leta prichádzajú snehové búrky, miznú celé ulice a jeden kufor ju zavedie do sveta, ktorý zostal celkom opustený. Flick čoskoro poruší všemožné spoločenské pravidlá a posunie hranice mágie, aby prišla na to, čo sa vlastne deje. Dokáže však dať všetko do poriadku skôr, než všetky svety, vrátane jej vlastného, navždy zmiznú?  (Z anglického originálu preložil Martin Štulajter)

Pozrite si video, v ktorom autorka L. D. Lapinski približuje knižku Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety pre slovenských čitateľov:

Súťažte s Tajnými svetmi o fantastické ceny!

Nakoľko je teraz takmer nemožné cestovať, vydavateľstvo Ikar vymyslelo pre mladých čitateľov súťaž! Vďaka nej môžete cestovať aspoň virtuálne. S touto magickou knižnou sériou môžete vyhrať:  1. cena: notebook, 2. cena: tablet, 3. – 5. cena: čítačka Kindle, 6.- 10. cena: kufor plný kníh podľa vlastného výberu.

Stačí splniť iba dve podmienky – odpovedať na jednoduchú otázku vo formulári a kúpiť si knihu Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety (Ikar, 2021). Nezabudnite si odložiť doklad o kúpe knihy! Súťaž trvá do 9. apríla 2021.

Kam by ste najradšej cestovali? Najmä teraz, keď to máme všetci sťažené. Môže to byť mesto, krajina, zákutie kdekoľvek na svete, ale aj v multiverze… čiže na mieste, kde sa stretávajú všetci hrdinovia. Hlasovací formulár nájdete na tomto odkaze.