Quantcast

Úradná správa č. 14, v Banskej Bystrici, 10. 10. 2014

Správy zo sekretariátu

Upozorňujeme futbalové kluby, aby si vo vlastnom záujme prekontrolovali elektronickú faktúru v systéme ISSF (aj také, ktoré nemali v septembri žiadnu platbu), pretože SFZ tam tento mesiac naúčtoval servisný poplatok vo výške 2 € a včas ju uhradili, aby sa kvôli tejto zanedbateľnej sume nestali neplatičmi a neodohrali svoje najbližšie majstrovské stretnutie v zastavenej činnosti.

Správy zo zasadnutia Výkonného výboru

VV ObFZ plánuje po skončení jesennej časti súťaže neformálne stretnutie s predstaviteľmi futbalových klubov, na ktorom by boli predebatované problémy a ťažkosti, s ktorými sa stretli počas jesennej časti ako aj návrhy a pripomienky na zlepšenie daného stavu, aby sa podnetné a konštruktívne návrhy stihli zapracovať do začiatku jarnej časti súťaže. Predpokladaný termín spoločného stretnutia je plánovaný na 14. novembra 2014. Miesto a čas budú upresnené v najbližších dňoch a futbalové kluby budú o tom včas informované.

Športovo-technická komisia – predseda Ivan Šimko

1.) ŠTK súhlasí po vzájomnej dohode futbalových klubov s odohraním MFS 2. triedy skupiny A 12. kolo Šalková B – Savon Banská Bystrica dňa 19. októbra 2014 (nedeľa) o 14,00 hodine na ihrisku v Šalkovej..

2.) Námietka kapitána domácich v MFS 1. triedy 10. kolo Hronec – Jakub bola prerokovaná a postúpená na DK.

3.) Kontumujeme MFS 2. triedy skupiny A 10. kolo FK Selce B-Baláže – FK Šalková B podľa článku SP 100/e (počet hráčov hostí klesol pod stanovený limit). Priznávame 3 body a výsledok dosiahnutý na ihrisku (8 : 0) ponechávame v platnosti.

4.) Rozhodca je povinný povoliť štart hráčovi, ktorý z dôvodu nedodania plastového RP z výroby alebo straty nemá RP, ale je overiteľný cez ISSF. FK predloží rozhodcovi doklad žiadosti o vyhotovenie RP a hráč doklad totožnosti. R stretnutia je povinný túto skutočnosť aj s dôvodom uviesť v zápise o stretnutí.

5.) ŠTK plánuje začiatkom marca 2015 zimný turnaj dospelých o Pohár predsedu ObFZ BB. Turnaj by sa odohral na umelej tráve v Radvani, preto žiadame záujemcov zo strany FK, aby v prípade záujmu a účasti na turnaji sa nahlásili najneskôr do 14. novembra 2014, aby sa včas stihla zaistiť hracia plocha a v prípade väčšieho množstva záujemcov by sa turnaj mohol odohral aj počas dvoch víkendov.

Komisia mládeže – predseda Martin Majling

  1. KM nariaďuje z dôvodu kolidácie stretnutí odohrať stretnutie starších žiakov 8. kolo Šalková – Valaská dňa 19. októbra 2014 (nedeľa) o 12,00 hodine ako predzápas B – družstva dospelých.
  2. Výsledky turnaja prípraviek v Ľubietovej zo dňa 28. septembra 2014: Selce – Poniky 0 : 0, Ľubietová – Slovenská Ľupča 0 : 0, Medzibrod – Poniky 3 : 1, Selce – Slovenská Ľupča 2 : 1, Ľubietová – Poniky 0 : 0, Medzibrod – Selce 4 : 0, Slovenská Ľupča – Poniky 2 : 1, Selce – Ľubietová 0 : 0, Slovenská Ľupča – Medzibrod 2 : 3, Ľubietová – Medzibrod 4 : 0.

Poradie: Medzibrod 9 bodov, Ľubietová 6 b., Selce 5 b., Slovenská Ľupča 4 b., Poniky 2 body.

Disciplinárna komisia – predseda Karol Bubniak

D-II-11 DK podľa článku 12 DP s odkazom na článok 60 DP (odmietnutie pokračovať v hre) trestá FK Šalková B pokutou 30 €. Pokuta bude zahrnutá do mesačnej zbernej faktúry.

D-I-55 DK podľa článku 17 DP pozastavuje výkon športovej činnosti od 8. októbra 2014 hráčovi Ivanovi Gromusovi 1015190 FK Hronec až do prešetrenia previnenia.

D-II-12 DK predvoláva na deň 15. októbra 2014 o 15,00 hodine z MFS 1. triedy 10. kolo Hronec – Jakub:

FK Hronec : Ivan Gromus 1015190, Martin Lapin 1142010 (hráči mužstva), Jozef Kováčik 1224266 (kapitán mužstva),

FK Jakub : Rudolf Rubint 1062033 – kapitán mužstva,

Rozhodcov stretnutia: Branislav Sáliš 1241592a Adam Bulla 1269082 ,

Delegáta stretnutia: Ján Sitarčík 1312737.

D-I-56 Tomáš Štulajter 1215830 FK Tatran Čierny Balog, podľa článku 37/3 DP (ČK po druhej ŽK) udeľuje DK disciplinárne opatrenie (DO) 1 stretnutie nepodmienečne od 8. októbra 2014. Poplatok 10 € bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry (MZF).

D-I-57 Matej Parobek 1167898 FK Brusno B, podľa článku 37/5 DP (5 ŽK) udeľuje DK DO 1 stretnutie nepodmienečne od 8. októbra 2014. Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF.

Proti rozhodnutiu DK je možné podať odvolanie do 7 dní od uverejnenia v úradnej správe ObFZ resp. v systéme ISSF za podmienok, uvedených v článku 80 až 85 DP. Proti rozhodnutiu podľa článku 37 odstavec 3, 5 a 8 odvolanie nie je prípustné.

Komisia rozhodcov – predseda Jozef Medveď

Komisia rozhodcov sa zaoberala námietkou kapitánov oboch mužstiev zo stretnutia 2. triedy skupiny B 7. kolo Sihla – Šumiac. Námietky kapitánov boli posúdené ako bezpredmetné – o nadstavenom hracom čase rozhoduje výlučne hlavný rozhodca.

Delegačný list č. 12

I. trieda 12. kolo 19. 10. 2014 o 14,00
Hronec – Osrblie (Mišány – Krupík, Smoleň – Kosec)
Jasenie – Jakub SO o 15,00 (Gajdoš – Bulla, Legíň – Piar)
T. Č. Balog – Poniky (Palider – Dorčiak – Prochádzka)
Braväcovo – Brusno B (Rumanovský – Majer I. – Kotrán)
Podkonice – Strelníky (Dírer – Zeman – Sitarčík)
Selce – Nemecká (Petrík – Bulla, Kalina – Pecník)
Lučatín – Valaská (Legíň – Majer M., Majer F. – Uhrín)

II. trieda skupina A 12. kolo 19. 10. 2014 o 14,00
Hronsek – Tajov (Sáliš – Kubančík)
Staré Hory – Harmanec (Slabej – Marček T.)
Králiky – Horné Pršany (Gajdoš – Ivanič A.)
Ľubietová – Hiadeľ (Hikker – Ondrejka)
Riečka – Dúbravica (Marček J. – Polievka)
Selce B-Baláže – Malachov 10,30 (Bulla – Kalina, Petrík)
Šalková B – ŠKM Savon BB (Páleš – Pančík)

Dohrávky:
T. Č. Balog – Selce 7. kolo 15.10. o 15,00 (Krupík – Medveď, Mikloš – Pecník)
Šalková B – Ľubietová 7. kolo 22.10. o 17,00 (Bulla – Vozár, Marček T.)
Michalová – D. Lehota 5. kolo 19.10. o 14,00 (Mereš – Spáč)
Lučatín – T. Č. Balog 7. kolo 2.11. o 13,30 (Mišány – Marček J., Dírer – Kosec)
Podkonice – Hronec 7. kolo 2.11.o 13,30 (Sáliš – Bulla, Slabej – Uhrín)
Selce – Braväcovo 7. kolo 2.11. o 13,30 ( Majer M. – Majer F., Majer I. – Pecník)
Strelníky – Jakub 7. kolo 2.11. o 13,30 (Rumanovský – Páleš, Ivanič A.- Prechádzka)
Dúbravica – Harmanec 7. kolo 2.11. o 13,30 (Gajdoš – Polievka, Lakomčík)
Malachov – Hronsek 15. kolo 2.11. o 13,30 (Marček T. – Kalina, Hikker)

Mládežnícke stretnutia:

I. trieda starší žiaci 8. kolo 19.10.2014
Sásová – Jasenie 10,30 (Polievka)
Hrochoť – Priechod 10,30 (Ondrejka
Šalková – Valaská 12,00 (Páleš)

Stretnutia riadené SsFZ:

III. liga dorast skupina JUH 12. kolo 19. 10. 2014 o 11,30
Bacúch – Braväcovo / ihr. Mýto/ (Smoleň – Krupík)
T. Č. Balog – Tisovec (Dorčiak – Palider)

IV. liga dorast skupina C 12. kolo 16. 10. 2014/ štvrtok/ o 15,00
Selce – Kremnička (Gajdoš – Majer I.)

II. liga SŽ a MŽ skupina JUH 12. kolo 19.10. 2014 o 11,00/13,00
Horehron Závadka – Fiľakovo (Bošeľa)

I. LMŽ U-13, U-12 11. kolo 19. 10. 2014 o 10,00/11,30
Podbrezová – Námestovo (Majer I. – Rumanovský)