Je to už pár mesiacov čo darčekový obchod Yellow Tree, nachádzajúci sa len kúsok od námestia, na Hornej Striebornej, privítal svojho prvého zákazníka. Tým, ktorí do týchto končín za posledný rok nezavítali, priblížime jeho ponuku a jedinečnú atmosféru spolu s jeho majiteľmi.

Všeličo pre potešenia oka, duše a maškrtného jazyka. Tak výstižne popisujú svoj obchod jeho majitelia. Zámerom bolo vytvoriť malý rodinný obchod, kde by sa ľudia cítili príjemne a mohli načerpať inšpirácie na zaujímavé a chutné darčeky. Podľa reakcií zákazníkov sa zdá, že sa im to zatiaľ celkom darí.

K pôvodným produktom, medzi ktoré patrili napríklad oceňovaná slovenská čokoláda Lyra, káva od lokálnych pražiarov Coffee Factory, vína Pereg a širokej ponuke čajov za tú dobu pribudli nové. A treba uznať, že je teda naozaj z čoho vyberať.

K džemom pribudli domáce sirupy a iné pochutiny, k čokoládam Lyra a rakúskej bioznačke Zotter čokoláda z miestnej čokoládovne DANY.

„Pomenili a rozšírili sme aj ponuku sušeného ovocia, pravdaže všetko je naďalej nesírené a bez pridaného cukru,“ hovorí majiteľ Peter Čertík. „Pri výbere nových produktov sa snažíme orientovať hlavne na slovenských výrobcov, ktorých výrobky tvoria väčšinu našej ponuky. Snažíme sa podporovať aj prácu miestnych tvorcov a ich výrobky už zdobia nejednu našu debničku,“ dodáva.

Takto za posledný rok do obchodu pribudli maľované tenisky, prírodná kozmetika, folklórne motýliky, náušnice či látkové hračky.

„Už teraz máme občas problém zmestiť sa do priestorov, napriek tomu však občas neodolám a dotiahnem do obchodíku pre našich zákazníkov nové výrobky. Špeciálnu slabosť máme pre slovenské ľudové motívy, ktoré už máme obsiahnuté v tričkách, taškách, motýlikoch, náušniciach ale aj omaľovánkach,“ priznáva spolumajiteľka Lucia Štellerová.

Len nedávno sa obchod rozšíril o malú kaviareň, v ktorej si môžete vychutnať vynikajúci sypaný čaj, pravú horúcu čokoláda, dokonca aj v bezlaktózovej verzii alebo čerstvú kávu. Ako v jedinej kaviarni v Banskej Bystrici si tu už môžete vychutnať aj výberovú kávu Illimite, ktorá sa vďaka Yellow Tree po dlhej dobe vrátila späť do Banskej Bystrice.

„Len pred pár dňami mali naši zákazníci možnosť zúčastniť sa ochutnávky tejto kávy a zároveň sa od pražiara kávy Illimite, Lukáša Kubíno priučiť rôznym domácim spôsobom prípravy kávy,“ spomína Čertík.

A podujatia v Yellow Tree budú v júni pokračovať. Hoci sa to ani nechce veriť, už 13. júna tento obchodík oslávi prvé výročie svojho otvorenia. “Určite na tento deň pripravíme okrem fajných ochutnávok aj nejaké iné akcie. Takže naši zákazníci sa budú mať na čo tešiť,” doplnil Čertík.