Tak ako po minulé roky, aj tento rok ožije obec Kordíky podujatím O2 Kordícky extrém. Šiesty ročník terénneho behu je na programe už túto sobotu 21. júla.

Športovci si budú môcť na podujatí, ktoré je súčasťou Marathon BB tour 2018, zmerať sily celkovo v piatich súťažných kategóriách. Hlavnými disciplínami sú behy na 11 400 metrov a 26 120 metrov. Ostatné tri bežecké kategórie budú pozostávať s dĺžkou trasy dvesto, osemsto a štyritisíc dvesto metrov.

Organizátori opäť pripravili kultové bežecké preteky hrebeňom, zvážnicami a inými chodníčkami Kremnických vrchov.

Náročné technické trate s úctyhodným prevýšením ponúknu dostatočnú výzvu pre každého milovníka behu.

Na O2 Kordícky extrém zavítajú aj naši najúspešnejší slovenskí športovci. V sobotu sa tak môžete tešiť na celú mužskú biatlonovú reprezentáciu, hokejových majstrov Slovenska (HC 05 Banská Bystrica) a chýbať nebude ani Nasťa Kuzminová.

Bežci sa môžu na podujatie prihlásiť viacerými spôsobmi. Ešte počas štvrtka, 19. júla je k dispozícii on-line registrácia na webovej stránke marathonbbtour. Po tomto termíne sa dá zaregistrovať už len osobne, a to buď počas piatka 20. júla v priestoroch nákupného centra Europa alebo priamo v deň konania pretekov v budove obecného úradu. Registrácia účastníkov pred začiatkom pretekov sa uskutoční v čase od 7.30 hod. Účastnícku medailu organizátori garantujú iba prvým osemsto prihláseným v rámci všetkých behov. Už v tejto chvíli je prihlásených takmer sedemsto účastníkov.

Vyhlásenie výsledkov  v jednotlivých kategóriách prebehne približne okolo dvanástej hodiny. Víťazov bude dekorovať starosta obce Kordíky Ján Záchenský. Oficiálne výsledky nájdu zúčastnení aj na internete. Krátko po vyhlásení výsledkov prebehne i žrebovanie o hodnotné ceny. Získať ceny môže každý zúčastnení, s výnimkou bežcov, ktorí sa zúčastnia behu na dvesto metrov (Beh Chrústov). Vyhrať ceny môžu aj všetci dobrovoľníci.