Alice Cooper, 75-ročná rocková legenda mala do Banskej Bystrice zavítať v rámci koncertu jeho spoločného projektu s Johnnym Deppom Hollywood Vampires už v tomto roku. Napokon sa tak nestalo, ale plány pre budúci rok sľubujú Banskej Bystrici rockový reparát.

Koncert skupiny Hollywood Vampires, ktorý sa mal 20. júla konať na banskobystrickom amfiteátri, bol zrušený v deň podujatia za dosiaľ nevyjasnených okolností. Kapela, organizátori, ale aj známi hudobníci a ľudia z brandže prinášali viacero vyjadrení a pohľadov na situáciu, ktoré na jednej strane ukazovali na údajné pochybenia tunajšieho promotéra a organizátora, na strane druhej na možné zdravotné indispozície členov kapely.

Koncert sa neuskutočnil a keďže kapela ukázala na pochybenia organizátorov, promotér zostal bez prostriedkov, ktoré by mohol vrátiť za zakúpené vstupenky.

Na formáciu Hollywood Vampires čakala v lete na amfiteátri špeciálne vyzdobená šatňa. Členovia kapely ju napokon nevideli.

Ako vyplýva z posledného stanoviska organizátora Profi event, respektíve spoločností Sten Hard a. s. a Expres food, spol. s r. o., usporiadatelia uhradili kapele vopred plnú výšku honoráru a mali náklady s prenájmom amfiteátra či technickým zaistením koncertu. „Usporiadateľ vynaložil nemalé vlastné zdroje aby sa podujatie uskutočnilo, na poslednú chvíľu skupina Hollywood Vampires koncert zrušila bez relevantných dôvodov, tak ako to spravila aj dva dni predtým v Maďarsku. Usporiadateľ sa snažil danú vec doriešiť v priateľskom duchu s manažmentom skupiny, keďže manažment prestal reagovať a komunikovať s usporiadateľom, tak sa usporiadateľ rozhodol pokračovať v právnej ceste a to priamo žalobou v USA,“ znie aktuálne stanovisko organizátora, ktorý naďalej žiada majiteľov lístkov o trpezlivosť. „Agentúra Profi Event zatiaľ nezrušila ani jeden zo svojich eventov a preto nás mrzí, že niečo takéto nastalo, a že nás skupina vtiahla do svojich problémov,“ uviedli organizátori už skôr.

Bezprostredne po koncerte sa ich zastala aj banskobystrická samospráva. V meste sa napokon uskutočnil aspoň druhý z avizovaných koncertov, keď tu vystúpila skupina Deep Purple.

Alice Cooper má prísť o rok

Banskobystrickí rockoví nadšenci by sa však jednej legendy z pôvodne avizovanej formácie Hollywood Vampires predsa mohli dočkať. Tentokrát však úplne iná agentúra pripravuje na tunajšom amfiteátri podujatie Rocková noc.

Známa slovenská agentúra Amadeus, ktorá má za sebou desiatky veľkých produkcií, pripravuje slovenskú zastávku v rámci budúcoročného európskeho turné pre Alica Coopera. Rockový a heavy metalový spevák je od sedemdesiatych rokov jednou z najvýraznejších svetových postáv žánru tvrdej muziky. Na banskobystrickom amfiteátri má koncertovať 14. júna 2024. Predstaví sa v rámci podujatia Rocková noc, na ktorom vystúpia aj domáce kapely Heľenine oči a Tublatanka. Lístky sú už teraz v predaji v sieti Ticketportal.