Tridsiaty druhý ročník Pohára SNP v karate a Európsky turnaj univerzít odštartuje už najbližšiu nedeľu 22. októbra o 8.30 hod, a to prezentáciou karatistov. Dejiskom turnaja sa aj tento rok stane športová hala Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela.

Súťažiť sa bude v dvoch hlavných kategóriách, ktorými sú kata a kumite. V prvej kategórii kata budú pretekári rozdelení do viacerých podkategórií podľa veku. Súťaže v kategórii kata začnú o 10-tej hodine.

Po súťažiach v kategórii kata bude nasledovať nástup zúčastnených, privítanie a vyhlásenie výsledkov, ako aj samotné odovzdávanie medailí súťažiacim v kata. Každú podkategóriu v kumite ukončí finále, pričom víťazi budú dekorovaní priebežne. V tejto kategórii už zúčastnení budú rozdelení do podkategórií na základe veku, ale aj hmotnosti. V prípade malého počtu pretekárov v jednotlivých podkategóriách si organizátor turnaja vyhradzuje právo spojiť viaceré podkategórie do jednej.

Organizátormi 32. ročníka Pohára SNP v karate a Európskeho turnaja univerzít sú Slovenský zväz karate, Slovenská asociácia univerzitného športu, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stredoslovenský zväz karate, mesto Banská Bystrica, Centrum mládeže karate Banská Bystrica a Karate klub ŠK UMB Banská Bystrica.