Aj keď celosvetová pandémia koronavírusu naznačovala, že tento rok kultúrnym podujatiam prijať nebude, napokon sme sa aspoň v obmedzenej miere dočkali. Banskú Bystricu tak aj tento rok čaká zaujímavý program kultúrneho leta.

V júli a v auguste poteší mesto najmenších obľúbenými Sídliskovými večerníčkami. V mestskom parku ponúkne tradičné Promenádne koncerty (26. 7. a 9. 8.), ktoré sa každý rok stretávajú s pozitívnym ohlasom. V Robotníckom dome sa budú môcť záujemcovia zapojiť do tvorivých dielní, vychutnať si filmové melódie pod holým nebom v podaní Movie kvartet (10. 7.), stretnúť sa s obrovským Golemom a menšieho Golema si aj vlastnoručne vyrobiť. Nádvorím Robotníckeho domu zaznejú ľúbostné spevy Andreja Sládkoviča, verše Jána Smreka i balady Pavla Országha Hviezdoslava v podaní Lukáša Latináka (24. 7.). Posledný júlový deň bude javisko v Robotníckom dome patriť koncertu domácej skupiny Reunion (31. 7.).

Milovníci historických vozidiel zažijú obľúbenú akciu Grand Retro Show (2. 8.), vyhliadkovú jazdu historických vozidiel na trase Zámok Vígľaš – Banská Bystrica a späť. V auguste bude znieť aj hudba z Voľného pódia (13. – 15. 8.) a pod Pamätník SNP pricestuje netradičné šapitó, v ktorom zahrá Teatro Tatro Štúdio (19. 8.) tradičnú rozprávku Červená čiapočka. V závere augusta príde pod Urpín aj obľúbené letné kino Bažant kinematograf (22. – 25. 8.).

„Verím, že všetci Banskobystričania si vyberú z pestrej ponuky programu Kultúrneho leta a prídu podporiť umelcov z nášho mesta a blízkeho okolia. Zároveň som rád, že budeme môcť naplno využiť aj Robotnícky dom, ktorý je na organizovanie komorných podujatí ako stvorený. Som presvedčený, že po dlhšej prestávke znovu vrátime dobrú náladu do všetkých ulíc Banskej Bystrice. Všetkých srdečne pozývam,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Prehľad podujatí na najbližšie týždne a mesiace nájdete v kalendári podujatí na BBonline.sk.