Je tu opäť jediný gastrofestival na Slovensku zameraný na grilovanie! 16. – 17. mája 2014 štartujeme letnú grilovaciu sezónu na Slovensku v Banskej Bystrici. Cieľom jedinečného festivalu GRILLIADA je zviditeľniť slovenské grilované špeciality vytvorené z lokálnych produktov, ale aj grilované jedlá medzinárodnej kuchyne.

bbonline300x250Festival Grilliada sa koná už štvrtýkrát. Každoročne ho navštívi približne 18 tisíc návštevníkov. Okrem laickej verejnosti sa festival teší pozornosti odborníkov z oblasti gastronómie a médií. Na festivale majú návštevníci možnosť spoznať zúčastnené reštaurácie, ktoré predstavia svoju kuchyňu a grilované špeciality pred laickou aj odbornou verejnosťou.

Reštaurácie budú na tohtoročnej Grilliade súťažiť o titul Šampióna Grilliady v príprave „ŽIVÁNSKEJ“. Túto súťaž hodnotí odborná porota. Pre návštevníkov je pripravená divácky atraktívna súťaž profesionálnych šéfkuchárov – IV. METRO Majstrovstvá SR vo filetovaní čerstvého lososa. Aj návštevníci majú rozhodovací hlas v súťaži o titul Najobľúbenejšia reštaurácia Grilliady. Získa ho reštaurácia s najvyšším počtom hlasov. Každý návštevník zakúpením festivalovej meny získava hlasovací lístok, ktorým dá hlas svojej obľúbenej reštaurácii. Zároveň sa jeho hlasovací lístok dostáva do žrebovania o atraktívne vecné ceny žrebované každý deň festivalu.

Sprievodnými akciami Grilliady sú United Europe Jazz Festival 2014, Noc múzeí, Deň rodiny, Beh na Urpín. Zároveň na pódiách budú prebiehať kuchárske show veľvyslancov a známych osobností zo sveta gastronómie – Vojta Artza a Martina Korbeliča, školy varenia, súťaže pre divákov a hudobné vystúpenia. O tom, že svet nie je len čierno-biely vás presvedčí kuchársko-pivárska show“ 7 chutí piva“, ktorú vám predvedú Laci Hornáček z TV Paprika a pivovarnícky sládek Karol France. Vyberte si z množstva chutí a vôní piva tie, ktoré najviac vyhovujú práve vám.

Grilliada_2012_33Návštevníci tiež môžu fandiť našim hokejistom v hokejovej fun zóne, kde budú vysielané priame prenosy zo zápasov našej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Prijmite pozvanie aj do najväčšieho ľadového baru postaveného v lete na úžasnú barmanskú show a fantastické drinky! Asociácia Barmanov SR v spolupráci s ICE CAMP počas Grilliady organizuje Majstrovstvá Slovenska v príprave miešaných nápojov v kategórii PROFI FLAIR. Celým sobotným programom vás bude sprevádzať moderátor Marcel Forgáč.

Grilliada je ideálna príležitosť pre stretnutia s rodinou či priateľmi pri dobrom jedle, pútavom programe a v príjemnej atmosfére. Aj preto si nenechajte ujsť najväčšiu grilovačku na Slovensku pod holým nebom!