Podobne ako v uplynulých rokoch, aj tentokrát sa oslavy vítania nového roka sústredia na podvečer prvého januárového dňa. Tento rok sa, na rozdiel od minulých rokov, o polnočných oslavách už ani nehovorí.

ohnostroj banska bystrica bbonline.skTradíciu novoročných ohňostrojov zaviedli po skúsenostiach z mnohých zahraničných miest v Banskej Bystrici ešte v roku 2011. Silvestrovské oslavy na banskobystrickom námestí a polnočný ohňostroj vtedy zrušili pre malý záujem verejnosti. Kvôli kritike časti Banskobystričanov sa ale vtedy, ako aj v ďalších rokoch, našli buď súkromní partneri, ktorí polnočný ohňostroj financovali, alebo mesto zaplatilo obe varianty. Minulý rok bol centrálny polnočný ohňostroj odpaľovaný z Graniara. Nová tradícia Novoročného ohňostroja na Námestí SNP sa ale od začiatku teší veľkej obľube verejnosti.

Nový rok 2017 oslávia spoločne Banskobystričania aj tento rok. Novoročný ohňostroj budú 1. januára už od 16-tej hodiny svojim koncertom avizovať členovia kapely Slovak tango. Samotný pyromuzikálny ohňostroj potom vypukne o 17-tej hodine.

„Po skúsenostiach a pozitívnych ohlasoch z minulých rokov, keď prišlo na Námestie SNP mnoho Banskobystričanov, najmä rodín s deťmi, bude aj tento rok doplnený o kultúrny program,“ hovorí Alena Dorotovičová, vedúca oddelenia kultúry MsÚ v Banskej Bystrici.

Oslavy vítania nového roka budú samosprávu stáť zhruba 7-tisíc eur, pričom samotný desaťminútový pyromuzikálny ohňostroj 4-tisíc eur.