barbakan bystricka klubovnaReštauračné a kaviarenské priestory v zrekonštruovanom Barbakane, vstupnej časti banskobystrického mestského hradu, sú už od začiatku mája zatvorené. Už čoskoro sa tu ale otvorí nová prevádzka.

Mestskej spoločnosti MBB, ktorá objekt vlastní a v rokoch 2005 až 2006 zastrešovala jeho rekonštrukciu, sa podarilo prenajať priestory známemu bratislavskému prevádzkovateľovi známych gastronomických podnikov. Medusa group prevádzkuje známe podniky Primi, Mercado, Barrock či Le club. Má i podniky vo Viedni a v Prahe. Do Banskej Bystrice prichádza táto spoločnosť so svojim novým konceptom celoslovenskej siete pivární – Klubovňa. Dve takéto prevádzky má už v súčasnosti v Bratislave.

V priestoroch Barbakanu sa pod drobnohľadom pamiatkárov v súčasnosti vykonávajú stavebné úpravy tak, aby ostal zachovaný pôvodný historický štýl interiéru a zároveň v nich mohla fungovať moderná piváreň s tradičnou kuchyňou. Po dokončení bude mať Bystrická Klubovňa kapacitu 160 miest, pričom ďalších 130 stoličiek má terasa s výhľadom priamo na historické centrum.

barbakan„Šéfkuchárom bude Slavomír Hliva z Brezna. Na ostatné pozície sme našli ľudí tak isto z tunajšieho regiónu. Je pre nás dôležité, že prvú Klubovňu mimo hlavného mesta máme práve v Banskej Bystrici, v srdci Slovenska. Budeme radi, ak práve u nás, v interiéroch odrážajúcich históriu a význam mesta, sa domáci budú cítiť ako doma a turisti si môžu užívať mesto aj takýmto spôsobom. Otvárame Klubovňu v regióne s históriou, tradíciami a významom pre celé Slovensko. Budeme sa snažiť, aby sme boli jeho prirodzenou súčasťou,“ povedal Peter Štecko, CEO spoločnosti MEDUSA Group.

Šéfkuchár Bystrickej Klubovne Slavomír Hliva bude, spolu so svojím tímom, pripravovať menu, ktoré s Martinom Korbeličom zostavil Tomáš Sika, Head Chef celej siete Klubovní. Medzi jeho priority patrí i spolupráca s regionálnymi dodávateľmi. Partnerom siete Klubovní je spoločnosť Heineken Slovensko. Na návštevníkov pivárne tak čakajú pivá Zlatý Bažant i v tankovej technológii, Corgoň či Krušovice.