Kníhkupectvo Artforum v Banskej Bystrici výnimočne otvorí svoje dvere v noci zo soboty na nedeľu od 01.01 do 02.00 hod. pre všetkých, ktorí túžia mať novú knihu Harryho Pottera medzi prvými na svete.

Harry PotterPresne o polnoci zo soboty 30. na nedeľu 31. júla sa celosvetovo začne predaj knihy Harry Potter and the Cursed Child, na ktorú čakajú fanúšikovia J. K. Rowlingovej trpezlivo od konca série. Kniha vychádza v anglickom jazyku.

Divadelná hra Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prekliate dieťa) mala premiéru v divadle West End’s Palace a predstavenie malo skvelé recenzie. Predstavenie Harry Potter and the Cursed Child trvá päť hodín a je rozdelené do dvoch častí. Jeho kľúčovou zápletkou je nepravdepodobné priateľstvo medzi Potterovým synom Albusom (hrá ho Sam Clemmett) a Scorpiusom (Anthony Boyle)  – synom jeho nepriateľa Draca Malfoya. V divadelnom a knižnom texte je, samozrejme, veľa vtipov pre zasvätených a odvolávok na pôvodných sedem kníh. Predstavenie vychválili aj americkí kritici a predpokladá sa, že sa bude hrať čoskoro na Broadwayi. Získať lístky na londýnske predstavenie je momentálne skôr zázrak, ale Harry Potter and the Cursed Child sa určite stane súčasťou repertoáru divadelných scén.