Jednu z kľúčových častí Banskej Bystrice čaká už v najbližšej dobe výrazná zmena. Investor KK Company, s.r.o. sa rozhodol pretvoriť bývalý textilný závod Slovenka na veľkolepý komplex, ktorý pod jednou strechou poskytne viaceré služby na vysokej úrovni. Čo všetko chce Slovenka Resort ponúknuť?

Slovenka dnes

Komplex s rozlohou 14 500 m2 nachádzajúci sa na Striebornom námestí bude pozostávať zo štyroch častí. Prvou z nich je dvojpodlažné obchodné centrum, ktoré na ploche 11 000 m2 počíta s päťdesiatimideviatimi obchodmi, kaviarňami, rýchlym občerstevním či dokonca autoumývarkou, v ktorej bude možné si počas návštevy Resortu nechať umyť svoje auto. K dispozícii bude i 299 parkovacích miest vrátane 20-tich rozšírených pre invalidov.

Priamo nad obchodným centrom sa bude nachádzať 85 bytov s rozlohou od 31m2 do 170m2 a počtom izieb od jeden do päť. K bytom budú prislúchať parkovacie miesta a pivnice, všetko pod dohľadom nonstop strážnej služby.

Ďalšou oblasťou, ktorou chce Slovenka Resort prilákať návštevníkov je wellness a fitness centrum so širokou škálou pohybových a relaxačných služieb.

Slovenka po prestavbe

Dominantou celého komplexu sa má stať hotel, v ktorom sa na jedenástich poschodiach bude nachádzať 126 luxusne zariadených hotelových izieb, reštaurácia a panoramatická kaviareň na najvyššom poschodí. Plánované je taktiež kongresové centrum s dvomi menšími kongresovými sálami a jednou veľkou sálou s kapacitou 300 miest.

Slovenka prechádza prestavbou už od mája 2009. Ako nám upresnil Ing. Karol Konárik mladší zo spoločnosti SLOVENKA RESORT, stavebné práce začnú v apríli budúceho roku, keďže stavebné povolenie získajú najskôr do konca roka. Pripomeňme, že potrebnú zmenu územného plánu centrálnej mestskej zóny schválilo mestské zastupiteľstvo ešte v septembri. Termín ukončenia prvej etapy výstavby je stanovený na apríl 2012. Pri prestavbe ostanú zachované skelety pôvodných budov, iné časti budú vybudované úplne nanovo. Výstavba bude prebiehať v dvoch etapách. V prvej najskôr Bystričania uvidia obchodné centrum, byty, wellness a fitness, v druhej etape bude dokončený hotel.

Zmenou však neprejde len areál Slovenky, ale aj samotné Strieborné námestie a Bottova ulica. V tejto oblasti by mala pribudnúť zeleň, nové lavičky, úpravou prejdú aj zástavky a okolie neďalekého potoku.

Investícia, ktorá sa odhaduje na 28,5 miliónov eur,by okrem zmeny Strieborného námestia mala priniesť aj nové pracovné miesta pre približne 350 ľudí.