Cinemax Banská Bystrica aj medzi sviatkami dopĺňa svoj program o filmové novinky. Vstupenky do kina môžete vyhrať v našej tradičnej súťaži.
Vo štvrtok 28. decembra si banskobystrickom multikine odkrútia premiéru dve nové snímky, a to americká športová komédia Aspoň jeden gól a česko-slovenská komédia Jedeme na teambuilding.
Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.
ASPOŇ JEDEN GÓL
Futbalový štadión v Coffs Harbour v Austrálii. Futbalový tím Austrálie práve vytvoril svetový rekord v najvyššom víťazstve v medzinárodnom futbalovom zápase v pomere 31:0. Zdolaný tím Americkej Samoy sa po tejto porážke v kvalifikácii na majstrovstvách sveta stane terčom posmechu športového sveta – a pripraví tak pôdu pre film maorského režiséra Taiku Waititiho (Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok).
Táto katastrofálna prehra sa stala najhoršou porážkou v histórii medzinárodného futbalu, ponížením, ktoré viselo nad malým tichomorským ostrovom Americká Samoa ako neúprosný mrak. Tím Americkej Samoy zostal na najnižšom mieste svetového rebríčka FIFA až do novembra 2011, keď sa situácia konečne zmenila a malý ostrov dosiahol svoje historicky prvé medzinárodné víťazstvo v podobe výhry 2:1 nad Tongou počas kvalifikácie na majstrovstvá sveta Oceánskej futbalovej konfederácie (OFC). Tu niekde sa začína náš príbeh.
Keď sa Taika Waititi dozvedel o epickom zlyhaní a príbehu tímu outsiderov, ktorým sa nakoniec splnili sny, vedel, že tento film musí natočiť. “Vždy hľadáte inšpiráciu, ale pri tomto filme už všetko bolo,” hovorí. Inšpirovaní príbehom o strate, vykúpení a radosti si producent Jonathan Cavendish a výkonný producent Andy Serkis pod svojou produkčnou značkou Imaginarium Productions zabezpečili práva na adaptáciu dokumentárneho filmu z roku 2014 Next Goal Wins, ktorý tento príbeh zachytil už skôr. V hlavnej úlohe trénera, ktorý sa podujme na trénovanie najhoršieho tímu na svete sa predstavil skvelý Michael Fassbender.
JEDEME NA TEAMBUILDING
Čo sa stane na teambuildingu, zostane na teambuildingu. Nová bláznivá komédia od tvorcov filmu Známi neznámi.
Ambiciózneho korporátneho zamestnanca Aleša (Jakub Prachař) jeho narcistický šéf (Alexander Bárta) namiesto povýšenia preloží na najhoršie oddelenie – do call centra. Tam veľmi rýchlo musí prísť na to, ako spolu s trafenou konšpirátorkou Marcelou (Peťa Polnišová), neurotickým nihilistom Michalom (Vojta Kotek), vzorňáčkou Jitkou (Anna Polívková) a ďalšími bizarnými kolegami vytvoriť zohranú partiu. Len tak môže počas teambuildingového víkendu poraziť bývalých kolegov, zachrániť svoje nové oddelenie pred zrušením a hlavne nájsť stratenú sebaúctu.
Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.
Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax
Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 28. decembra 2023 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.