Whitney Houston, Queen, Lady Gaga, Bradley Cooper. Aj v novembri sa v Hudobnom átriu Štátnej vedeckej knižnice odohrajú príbehy veľkých hviezd zo sveta hudby.

Audiovizuálna prehliadka hudobných filmov a koncertov s ponukou projekcií, doplnená tematickými publikáciami, začala v pondelok 4. novembra a potrvá do konca mesiaca. V rámci KinoMusic, ktoré sa koná už tradične v stredu, uvidia návštevníci Hudobného átria filmy Záblesk slávy, Zrodila sa hviezda, Bohemian Rhapsody a viac ako dvojhodinový filmový záznam legendárneho koncertu Queen live at Wembley ´86.

Program KinoMusic v Hudobnom átriu

Streda 6. november – 16:00 h

Záblesk slávy (Sparkle, 2012, 112 min, titulky)

Posledný film Whitney Houston je príbehom o rodinných putách, úskaliach úspechu a o sile hudby. Film je vsadený do konca 60. rokov minulého storočia a vykresľuje príbeh starostlivej matky troch dcér, ktoré si založia spevácke trio a snažia sa presadiť v hudobnom priemysle. Film režíroval Salim Akil.

Streda 13. november – 16:00 h

Zrodila sa hviezda (Star is Born, 2018, 136 min, titulky)

Romantická hudobná dráma v hlavnej úlohe s Lady Gaga a Bradley Cooperom, pre ktorého je tento film zároveň aj režisérskym debutom.  Príbeh úspešného rockového hudobníka Jacksona Mainea, ktorý sa zamiluje do neznámej speváčky Ally a rozbehne jej hviezdnu umeleckú kariéru, kým jeho vlastná postupne zapadá. Film zároveň vypovedá o tvrdosti šoubiznisu.

Streda 20. november – 16:00 h

Bohemian Rhapsody (2018, 134 min, titulky)

Film  je oslavou rockovej skupiny Queen, ich hudby a Freddieho Mercury, jedného z najvýraznejších umelcov na svete. Príbeh mapuje raketový vzostup skupiny, jej revolučného zvuku a ikonických piesní We Will Rock You,  We Are the Champions, Bohemian Rhapsody a ďalších. Film vrcholí nezabudnuteľnou koncertnou show v histórií rockovej hudby Live Aid v roku 1985. Film režíroval Bryan Singer, v hlavnej úlohe sa zaskvel Rami Malek.

Streda 27. november – 16:00 h

Queen live at Wembley ´86 (2011, 150 min)

Legendárny koncert skupiny Queen z londýnskeho štadiónu vo Wembley z roku 1986 zachytáva kapelu vo vynikajúcej forme. Ide o posledné koncertné turné  s Freddie Mercurym, ktoré nasledovalo po vydaní albumu A Kind Of Magic a zároveň o najlepší rockový koncert všetkých čias.

https://www.youtube.com/watch?v=5xXny7VDjpY

Vstup na filmové projekcie je voľný! Organizované skupiny si môžu vybrané projekcie pozrieť v dohodnutých termínoch (048/47 107 44).