Štátna vedecká knižnica a autorka pozýva na vernisáž výstavy Odklínanie tvaru, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra o 17-tej hodine v Galérii v podkroví Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. Výstava bude verejnosti prístupná do piatka 2. decembra.

pozvanka-peerovaZdenka Peerová je absolventkou Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kombinácia slovenský jazyk – výtvarná výchova a Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, odbor voľná grafika a ilustrácie.

Vo svojej umeleckej činnosti sa orientuje na kresbu, grafiku, textilnú a papierovú koláž, maľbu, textilný a odevný dizajn a maľbu na sklo. Okrem umeleckej tvorby sa venuje pedagogickej činnosti. Vyučovala módne návrhárstvo a odevný dizajn na stredných školách vo Zvolene. V súčasnosti pôsobí ako akreditovaná lektorka maľby na sklo pre dospelých v ÚĽUV Banská Bystrica.

V Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici sa predstaví po tretí krát. Prostredníctvom výstavy Odklínanie tvaru prestaví takmer 50 svojich prác – závesné obrazy z voľnej tvorby (krajiny, zátišia a diela inšpirované poéziou Ľ. Feldeka a M. Rúfusa), kombinované maľby na skle inšpirované poéziou Ľ. Feldeka a detskou výtvarnou tvorbou a tiež voľné koláže z cyklu Metamorfózy. Samotný názov výstavy je taktiež odvodený od rovnomennej básne Milana Rúfusa.