Cez víkend sa odohrali ďalšie stretnutia nižších futbalových súťaží, ktoré vám prinášame v našom sumári.

III. liga – východ

V siedmom kole sa dvom našim zástupcom darilo striedavo. Rezerva banskobystrickej Dukly si na domácej pôde poradila s Baníkom Ružiná pomerne hladko – 4:1, keď sa gólovo presadili uzdravený Johancsik, Vician a dvomi gólmi Laksík. Druhý zástupca – ŠK Kremnička podľahla najtesnejším rozdielom 0:1 Bardejovu na ich pôde.

FK Dukla B – Baník Ružiná  4:1 (1:1)

Góly: 26. 61. Laksík, 79. Johancsik, 90. Vician

Bardejov – ŠK Kremnička 1:0 (1:0)

Juniorke Dukly patrí po siedmom kole skvelé piate miesto, nováčik z predmestia Banskej Bystrice na 14. mieste. Zverenci Mária Auxta sa predstavia v nedeľu v Dolnej Ždani, Kremnička privíta v nedeľu o 10:30 v regionálnom derby Zvolen.

Majstrovstvá regiónu stred

V najvyššej súťaži riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom disponujeme jediným zástupcom – MFK Banská Bystrica. Ten v siedmom kole na domácej pôde privítal Žiar nad Hronom a po nepriaznivo sa vyvíjajúcom prvom polčase otočil zápas vo svoj prospech a po góloch Fojtíka a Murína zvíťazil 2:1.

MFK Banská Bystrica – Žiar nad Hronom 2:1 (0:1)

Góly MFK: 69. Fojtík, 72. Murín

MFK je priebežne ôsme, v nasledujúcom kole pocestuje do Kysuckého Nového Mesta.

IV. liga skupina JUH

Štvorici našich zástupcov v štvrtej lige skupine Juh sa prevažne darilo. Partizán Čierny Balog si z Kováčovej odnáša cenné víťazstvo 2:1, Podlavice doma pohodlne zdolali Divín 3:1 a najzaujímavejší výsledok sa zrodil v Brusne, ktoré súboji prvého s druhým jednoznačným a vysokým rozdielom porazilo Badín 7:0.

Kováčová – P. Čierny Balog 0:1 (0:1)

Gól: P. Turňa ml.

Jupie Podlavice – Divín  3:1 (2:0)

Góly: Stacho (11m), Čollák, Štulajter

Brusno – Badín 7:0 (2:0)

Góly: Chrenovský 4, Chomistek 2, Hudec

Brusno zatiaľ nepocítilo trpkosť prehry a vedie tabuľku IV. ligy – juh. Badín je tretí so stratou troch bodov na Brusno, Podlavice sú s odstupom ďalších troch bodov šieste. Prameň Kováčová so skromnými štyrmi bodmi okupuje zatiaľ 12. priečku. V nedeľu o 15-tej privíta Badín Fiľakovo, Brusno cestuje do Divína, Jupie do Poltáru a Kováčová sa predstaví v Jesenskom.

V. liga skupina C

Siedme kolo v divácky najsledovanejšej súťaže patriacej pod hlavičku SsFZ sa sedmičke našich zástupcov darilo striedavo. Šalková, Hrochoť a Priechod doma ukopali tesné víťazstvá, líder súťaže Slovenská Ľupča si vezie tri body z Lutily. Naopak nedarilo sa mužstvám na súperových ihriskách, Selce prehrali v Hodruši Hámroch 1:3 a Sásová stratila dvojgólové vedenie v Repišti, kde nakoniec prehrala 2:3.

Šalková – Medzibrod 2:1 (1:1)

Góly: Ratica, Šimčík – Dobrík Pa. (vlastný)

Miroslav Chaban z Priechodu (s loptou) v šiestich zápasoch strelil 7 gólov

Hodruša Hámre – Selce 3:1 (2:1)

Gól: Miškuf

Repište – Sásová 3:2 (0:2)

Góly: Ďuriš, Dubovický (11m)

Lutila – Sl. Ľupča 2:3 (2:2)

Góly: Holéczy, Štulajter, Beňák

Hrochoť – Žarnovica 1:0 (0:0)

Gól: Dorotovič

Priechod – Krupina 1:0 (0:0)

Gól: Chaban Miroslav

Tabuľku vedie o tri body pred Priechodom Slovenská Ľupča, ktorá má však spolu s Detvou už o zápas navyše. V nedeľu o 15.00 h by sa mali začať stretnutia: Žarnovica – Šalková, Sásová – Hrochoť, Krupina – Repište, Pliešovce – Priechod, Selce – Detva, Sl. Ľupča – Hodruša, ale stretnutie Medzibrod – Lutila sa odohrá už vo štvrtok..

I. trieda

Líder súťaže z Jasenia si v najzaujímavejšom zápase doma poradil s Ponikami 3:1 a udržal sa v čele tabuľky. Prenasleduje ho však Hronec, ktorý vysoko zvíťazil na Balážoch. Tie sa naopak naďalej trápia a s dvomi bodmi zostávajú v zostupovej zóne. Naopak dobrou formou oplýva rival z Podkoníc, ktorý si doma poradil s Dolnou Lehotou v pomere 2:0.

Jasenie – Poniky 3:1 (0:0)

Heľpa – Braväcovo 0:3 (0:1)

Podkonice – Dolná Lehota 2:0 (2:0)

Osrblie – Lučatín 5:1 (2:0)

Baláže – Hronec 1:4 (0:3)

Čierny Balog – Staré Hory 1:2 (1:1)

Harmanec – Mýto 1:3 (0:1)

Po šiestich zápasoch je na čele súťaže Jasenie so 16 bodmi, naopak najslabším celkom s dvoma bodmi sú Baláže. V nedeľu 18. septembra začnú o 15.00 stretnutia Mýto – Jasenie, Staré Hory – Harmanec, Hronec – T. Č. Balog, Lučatín – Baláže, Dolná Lehota – Osrblie, Braväcovo – Podkonice, Poniky – Heľpa.

II. trieda skupina A

Jarmočné kolo ponúklo šláger v Riečke, kde sa predstavila Nemecká. Tá minulý týždeň prekvapujúco prehrala a renomé si chcela napraviť u víťaza minulého ročníka. Jakub potvrdzuje naďalej stabilnú formu, no Králiky postupne začínajú strácať to, čo na začiatku sezóny získali. Ľubietová zaknihovala prvé víťazstvo.

Hronsek – Dúbravica 0:0

Ľubietová – Králiky 3:2

Jakub – Priechod „B“ 5:1

Hiadeľ – Malachov 4:0

Riečka – Nemecká 2:1

Tajov – Horné Pršany 6:2

Mičiná – Strelníky 1:3

Tabuľku priebežne vedie Jakub pred Riečkou a Králikami. V nedeľu o 15-tej začnú zápasy: Strelníky – Hronsek, Horné Pršany – Mičiná, Nemecká – Tajov, Malachov – Riečka, Šalková B – Hiadeľ, Králiky – Jakub, Dúbravica – Ľubietová.