Nedeľa už tradične patrila aj hokejbalistom z Banskej Bystrice a širšieho okolia. Tí mali na programe sedemnásty hrací deň, ktorý priniesol až štyri stretnutia. V troch z nich sa zrodili presvedčivé víťazstvá, svoju dominanciu potvrdili vedúce dva celky tabuľky Cocra a One Taxi BB, vysoké víťazstvo dosiahli aj hokejbalisti STARS.

Po týždňovej pauze sa do kolotoča zápasov vrátili hokejbalisti z Lučenca, na ktorých čakali dva náročné duely. Do cesty sa im postavili hneď dva elitné tímy súťaže, ako prví hráči One Taxi BB. Tí už od úvodnej tretiny diktovali tempo a vytvorili si štvorgólový náskok. Ten sa navyšoval aj vo zvyšku stretnutia a napokon z toho bola výhre 15:3, o ktorú sa najvýraznejšie pričinila dvojica Magura (5+3) a Tenkel (4+4). V drese Lučenca sa darilo Gondovi, ktorý zaznamenal dva presné zásahy, ku ktorým pridal aj asistenciu a bol tak pri všetkých góloch svojho tímu.

Po náročnom stretnutí čakal na „pelikánov“ z Lučenca líder tabuľky, hokejbalisti Cocry. Tí potvrdzujú svoju dominanciu naprieč celou sezónou a inak tomu nebolo ani v zápase proti Lučenčanom. Už desať gólov z úvodnej tretiny naznačilo, akým smerom sa bude duel uberať, no azda len málokto čakal, že Cocra sa neuspokojí s výkonom z otváracieho dejstva. V ďalších dvoch tretinách pridali postupne 12 a potom 15 ďalších gólov, aby sa napokon radovali z neuveriteľne vysokého víťazstva 37:0. Hrdinom duelu bol devätnásťgólový Peter Mojžiš. Svoje tvorcovské schopnosti opäť preukázal Juraj Petro, ktorý síce neskóroval, no prihrával až na 16 gólov svojho tímu.

Následne bol na programe šláger kola medzi HbK Autos a Legendary Teamom. Od duelu týchto dvoch celkov sa očakával o čosi vyrovnanejší priebeh, čo aktéri potvrdili remízovou prvou tretinou a výsledkom 3:3. V druhom dejstve sa však podarilo hráčom Autos vstreliť hneď štyri góly, čím sa výraznejšie odpútali od svojho súpera. Legendary však nevešali hlavy a v záverečnom dejstve zdramatizovali vývoj zápasu. Tromi gólmi sa im podarilo dotiahnuť na Autos, na vyrovnanie však už siahnuť nedokázali, a tak si hráči Autos odniesli zo stretnutia cenné tri body. Už tradičnou oporou svojho tímu bol Patrik Marcinek, ktorý zaznamenal 4 góly.

Záverečný duel sedemnásteho hracieho dňa priniesol meranie síl tímov HbK STARS a Viking Warriors. Favoritom duelu boli hráči STARS a tí napĺňali papierové predpoklady už od úvodnej tretiny, ktorú vyhrali 3:0. V ďalšom priebehu pridali ešte 8 gólov, na ktoré hráči Warriors odpovedali dvomi presnými zásahmi, a tak sa zrodila vysoká výhra STARS v pomere 11:2. Najvýraznejšiu stopu zanechal Michal Leško, ktorý odišiel zo stretnutia s bilanciou štyri góly a dve asistencie.