Video zobrazujúce nefalšovanú radosť mladých banskobystrických hokejistov z postupu do olympijského semifinále obletelo doslova celý svet. Najväčšiu zásluhu má na tom prezident hokejového zväzu Miroslav Šatan, ktorý uverejnil tieto zábery na svojom Twitteri.

Video sa najprv objavili na facebookovej stránke s názvom Barani, ktorá mapuje dianie v mládežníckych kategóriách banskobystrického hokeja. Hokejová škola Michala Handzuša a správca ich sociálnych sietí však zrejme netušili, kde všade sa toto video napokon ocitne.

Veľký podiel na tom nesie niekdajšia legenda slovenského hokeja a súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja, Miroslav Šatan. Ten neváhal a jedno z videí, ktoré zachytáva radosť mladých hokejistov, uverejnil na sociálnej sieti Twitter.

Následne netrvalo dlho a video sa začalo šíriť extrémnou rýchlosťou. Prevažne ho zdieľali novinári, ktorí so záujmom sledujú hokej a pokrývajú dianie na olympiáde v Pekingu. Po chvíli prevzali video na svoje konto aj na Medzinárodnom zväze ľadového hokeja (IIHF) a video začalo byť natoľko virálne, že zaujalo aj v Severnej Amerike. Podpísali sa pod to najmä renomovaní odborníci zo staníc ako TSN a ESPN.

Samotné video videlo v súčasnej chvíli už viac ako 525-tisíc ľudí a počet pozretí aj naďalej rastie. Šatan vďaka úspechom slovenských hokejistov a virálnosti videa verí, že nábor nových hokejistov bude o čosi jednoduchší. „Myslím si, že dobré výsledky sú vždy najlepším náborom. My sme mali pre koronu s náborom problém, vzhľadom na reštrikcie a opatrenia. Takéto excelentné vystúpenie na ZOH poslúži aj na to, aby prišli nové deti do klubov, aby ich v budúcnosti bolo viac, a aby nám mal o pár rokov kto robiť radosť,“ povedal pre TASR súčasný prezident hokejového zväzu.

Slovenský hokej si tak opäť získava srdcia množstva ľudí nie len na Slovensku, ale aj v zámorí. Dá sa tak zároveň predpokladať, že v prípade úspechu seniorskej reprezentácie v semifinálovom zápase proti Fínsku, budú podobné videá pribúdať aj z iných miest a štadiónov.