Známe hokejové osobnosti z Banskej Bystrice nezostávajú nič dlžné svojej povesti a naďalej majú spolu so svojimi blízkymi iniciatívu pomáhať vo svojom rodisku. Okrem hokejového umenia doniesli zo zámoria tiež zvyky spájajúce hokej s charitatívnou činnosťou, a tak tomu bude aj tentokrát.

Viacerými úspechmi ovenčení a v zámorskej Národnej hokejovej lige (NHL) dobre známi hokejisti Michal Handzuš, Richard Zedník a Vladimír Országh budú hlavnými aktérmi charitatívnej akcie, ktorá sa uskutoční v sobotu, 5. januára v obchodnom dome Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici, konkrétne v cukrárni Dolce Positivo pri hlavnom vstupe (vedľa kvetinárstva).

Podstatou akcie bude vytvorenie uvoľnenej atmosféry v priestoroch cukrárne, ktorú medzi 15. – 18. hodinou dotvoria hlavní obsluhujúci – Handzuš, Zedník a Országh. V rovnakom čase bude prebiehať tichá aukcia torty podpísanej všetkými troma „čašníkmi“. Na záver akcie je naplánované odovzdanie symbolického šeku Ľubošovi Moravčíkovi, zástupcovi Občianskeho Združenia Svetielko Nádeje.

Ako už bolo naznačené, cieľom podujatia je vyzbieranie finančných prostriedkov pre občianske združenie Svetielko Nádeje, ktoré pôsobí ako centrum pomoci pre Oddelenie detskej onkológie v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Výťažok pozostávajúci zo zdvojnásobenej sumy, ktorú hokejisti ako čašníci zarobia, bude následne použitý na realizáciu tábora pre deti s onkologickými ochoreniami spojeného s hipoterapiou.