V decembri mestskí poslanci rozhodovali o miliónoch v rozpočte Banskej Bystrice. Pár stovák eur na opravu nebezpečného podchodu ale kompetentní hľadajú v mestskej kase už niekoľko týždňov. Deti, či ktokoľvek idúci po chodníku popri podchode na Štefánikovom nábreží totiž môže voľne spadnúť z takmer štyroch metrov.

Najväčší mestský podchod na Štefánikovom nábreží má dlhoročný problém. Sú nim sklené výplne vchodov a výstupov do tohto podchodu, ktoré sa pravidelne stávajú cieľom útokov výtržníkov. Koncom minulého roka však zmizli sklené výplne z miesta, odkiaľ vás od možného, takmer štvormetrového pádu, delí len malý výstupok. Medzi okolitým chodníkom a sklenými výplňami je popri vchodoch aj kovové zábradlie, ktoré by bolo aspoň čiastočnou zábranou, no v danom mieste chýba aj to. V blízkosti otvoru je navyše čistiaca plošina, na ktorú sa podľa vás už niekoľkokrát pokúšali dostať deti: „Jedným krokom sú hneď na nej a to v nebezpečnej výške, nikoho to už týždne nezaujíma,“ napísal nám na bbonline@bbonline.sk jeden z našich čitateľov.

Mesto o probléme vie, no dosiaľ ho nemohlo riešiť: „Oddelenie údržby miestnych komunikácií, v správe ktorého je podchod na Štefánikovom nábreží, o tomto probléme vie. Žiaľ z finančných dôvodov sme nemohli nápravu realizovať skôr. V mesiaci február by mal byť tento podchod opravený,“ povedala pre BBonline.sk hovorkyňa banskobystrického primátora Monika Pastuchová.

Len o niekoľko metrov ďalej bližšie k vstupu do podchodu nachádzame ďalšiu rozbitú výplň, kde ešte visí časť rozbitej sklenej výplne. Aj to len dokumentuje dlhoročný stav tohto podchodu. Komplexné riešenie tohto problému je však zrejme z rovnakého dôvodu v nedohľadne, pretože podľa Pastuchovej aj to bude závisieť od ekonomických možností samosprávy.