Predvianočný rínokNe/tradičný trh remesiel v múzeu pokračuje aj tento týždeň. Od utorka 15. decembra sa v priestoroch Matejovho domu, Tihányiovského kaštieľa a už aj Thurzovho domu môžete stretnúť s ďalšími remeselníkmi a ich produktmi.

V Matejovom dome si v utorok a v stredu môžete vybrať z ponuky autorskej keramiky, vo štvrtok a v piatok to budú oblátky a v sobotu a nedeľu výrobky z vlny.

Rínok v Thurzovom dome tiež ponúkne oblátky a iné sladkosti (v utorok a stredu) a autorskú keramiku (vo štvrtok).  Drobnosti  ako voskované obrúsky ale aj dalšie produkty nakúpite v Thurzovom dome v piatok.

A oplatí sa zájsť aj do Tihányiovského kaštieľa. Vyberiete si tu uz rôzynch vianočných aranžmánov, venčekov, ikebán (utorok, streda, sobota, nedeľa), vianočných balíčkov i včelích produktov (štvrtok) ale aj z výrobkov z prírodných kameňov (piatok, nedeľa).

Predvianočný rínokNe/tradičný trh remesiel v múzeu môžete navštíviť počas otváracích hodín SSM (https://ssmuzeum.sk/otvaracie-hodiny-a-vstupne/).  Vstup a pobyt v múzeu sa riadi platnými protiepidemiologickými opatreniami.