Aj tento rok sa v Banskej Bystrici uskutoční krásne podujatie s charitatívnym zameraním Naučme deti športovať.  

Športovo-spoločenská akcia Naučme deti športovať, ktorá sa koná už tretí rok, prináša radosť deťom a ich rodičom, športovcom, ktorí „učia“ deti športovať, a v neposlednom rade tým, ktorým toto podujatie pomáha. Finančné prostriedky vyzbierané na podujatí budú venované banskobystrickým občianskym združeniam Nožička a PONS (pomoc osobám neschopným samostatnosti).

Tretí ročník Naučme deti šporovať sa uskutoční v nedeľu 18. júna v areáli Základnej školy na Golianovej. Deti si zašportujú v spoločnosti viac ako stovky známych športovcov. Budú medzi nimi hokejisti Michal Handzuš, Tomáš Surový, futbalisti Michal Ďuriš, Norbert Gyömbér, lyžiarka Petra Vlhová, skokan na lyžiach Martin Švagerko, atlétky Janka a Danka Velďákové, thaiboxer Vlado Moravčík, biatlonisti Matej Kazár a Paulína Fialková, karatista Roman Volák či formulový pretekár Richard Gonda a mnohí ďalší.

„Ťažko vymenovať všetkých športovcov, pretože ich bude cez sto a niektorých vopred ani menovať nechceme, budú prekvapením pre návštevníkov,“ hovorí iniciátor a organizátor podujatia Pavel Holek.

Podujatie podporia svojou účasťou aj herci Lukáš Latinák, Marián Miezga, Robo JakabMilan Ondrík. Moderovať bude opäť Peter Pinďo Lengyel, ktorý na margo tohto podujatia povedal:

„Jedna z najkrajších a najlepšie zorganizovaných športovo-spoločenských akcií, aké som mal možnosť moderovať. Atmosféra usmiata, plná detského džavotu a vďaka deťom aj rodičia pôsobili veselo… ako malé deti. Všade energia, pohyb, šport. A osobnosti športového aj mediálno-umeleckého sveta! Jednoducho sa oplatí prísť a byť súčasťou tejto skvelej akcie, ktorá učí deti „odlepiť sa“ od obrazoviek, tabletov a umelého života na sociálnych sieťach. Super! Palec hore! Teším sa aj na tohtoročnú nedeľnú mega akciu. Vidíme sa 18. júna!“

Samotné športovanie a súťaže detí so športovcami v areáli školy budú prebiehať od 10. do 13. hod. Potom sa všetci účastníci podujatia presunú do Arény Barani pri ZŠ Golianova, kde sa bude žrebovať tombola a mnohonásobný majster sveta v karate Roman Volák predvedie svoju show. V závere vystúpi Folklórny súbor Urpín a spolu s ním si zaspievajú a zatancujú aj všetci športovci.

„Hlavným cieľom tejto akcie je vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov pre OZ Nožička a tento rok už aj pre OZ PONS. A, samozrejme, chceme deti inšpirovať k pohybu, umožniť im stretnúť sa s ich športovými vzormi a rodinám s deťmi ponúknuť možnosť stráviť spoločnú nedeľu s bohatým programom,“ hovorí Pavel Holek. 

Dobehnite teda v nedeľu 18. júna od 10. hod. do areálu školy na Golianovej ulici a nechajte sa nakaziť športom a dobrou náladou. Každý malý športovec dostane odmenu. Vstup pre deti je voľný! Vstupné pre dospelých 3 eurá (alebo podľa vlastného uváženia aj viac) bude venované handicapovaným deťom.

Na parkovanie využite odstavné plochy na Bellušovej ulici pri železničnej trati alebo parkovisko na Mičinskej ceste.