Basketbalisti Banskej Bystrice, bojujúci o Final four, vycestovali v rámci 6. kola nadstavby 1. ligy mužov do Bratislavy, kde ich privítala domáca Iskra Petržalka.

Hostia nepricestovali do Bratislavy v najsilnejšom zložení, postupne však bojovnosťou a rýchlosťou ukázali svoju kvalitu. Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim, keď už viedli 7:0. Banskobystričania však postupne vyrovnali priebeh štvrtiny a dokonca v samotnom jej závere stiahli vedenie na svoju stranu 26:27. Aj v druhej štvrtine prevyšoval útok nad obrannými činnosťami, o čom svedčí aj vysoké skóre 50:48 pre Petržalčanov.

Polčasová prestávka prospela viac domácim hráčom, ktorý ju vyhrali pomerne ľahko 19:8 a zdalo sa byť rozhodnuté. Keďže v odvetných zápasoch sa kalkuje aj so vzájomným skóre, záverečná štvrtina ukázala, aký vie byť basketbal krásny. V 35. minúte si domáci hráč Ciho vyslúžil technickú chybu a hostia mali tri trestné hody a vyhadzovali loptu z poliacej čiary. Prvý zápas v Banskej Bystrici skočil pomerom 80:70, v posledných minútach sa hralo viac takticky. Keď štrnásť sekúnd pred koncom upravil Suriak skóre na 87:79, domáci tréner zareagoval oddychovým časom. Skóre sa však už nezmenilo a napriek prehre tak vyšli z tohto zápasu s lepším pocitom Banskobystričania.

1. liga mužov – 6. kolo skupiny o 1.-6.miesto – Bratislava

MŠK ISKRA Petržalka vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 87:79 (50:48)

Štvrtiny: 26:27, 24:21, 19:8, 18:23. Fauly: 22 – 13 , TH: 12/9 – 25/14, trojky: 8 – 7.

Body za MŠK Iskra Petržalka: Ciho 22, Ogurčok 16, Homola 14, Strecký 12, Král 7, Zúzik 6, Ješko 4, Renert 4, Kurek 2.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Rozim 35, Koczkáš 26, Siládi 7, Šoltés 6, Švarc 3, Suriak 2, Šušanský 2, Furčák 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do Bratislavy sme pricestovali s piatimi juniormi, čo domáci na začiatku využili. V ďalšom priebehu zápasu sa rozohral Rozim (autor 35 bodov) s Koczkášom (26 bodov) a v polčase sme boli stále v hre. V tretej časti hry sa nám však nedarilo, no v obrane sme nedovolili domácim veľmi odskočiť. V samotnom závere rozhodovali detaily, takticky sme záver zápasu zvládli a sme v hre o postup do final four.“

Najbližší zápas odohrajú naši basketbalisti v sobotu 24. marca v Košiciach a následne v stredu 28. marca o 19.00 hod privítajú Košičanov v domácej hale na Štiavničkách.