Basketbalová 1. liga mužov pokračovala ďalším kolom nadstavby o 1. – 6. miesto. Do Považskej Bystrice pricestovalo družstvo Banskej Bystrice, obe družstvá vyhrali základné skupiny a tak sa očakával zaujímavý zápas.

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, domácemu Kubalovi sa darilo spoza trojbodového oblúka, keď celkovo zaznamenal päť úspešných pokusov. Na opačnej strane skóroval Senohradský. Aj záver prvej štvrtiny bol vzácne vyrovnaný, v druhom dejstve hosťujúci Rozim chytil rýchlo štyri osobné chyby. Domáci často zaznamenali kôš aj s faulom, čo sa premietlo aj na výsledkovej tabuli. Hostia sa presadzovali v druhej štvrtine hlavne vďaka Rendlovi.

Po polčasovej prestávke hostia zlepšili obranu a dotiahli sa na domácich. V 26. minúte bolo 44:41 pre Považskú Bystricu. Banskobystričania vyrážali do rýchlych protiútokov, neboli však úspešní. V tejto časti bolo hra často nepresná a rozháraná, z čoho vyťažili domáci a upokojili sa. V poslednej časti hry Považania už kontrolovali priebeh zápasu a zaslúžene zvíťazili.

1. Basketbalová liga muži – 2. kolo nadstavby – Považská Bystrica

IMC Slovakia Považská Bystrica vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 76:57 (37:32)

Štvrtiny: 18:17, 19:15, 21:15, 18:10, TH: 16/12 – 15/13, Fauly: 21 – 18, trojky: 7 – 4

Body za domácich: Kubala 22, Drbul 15, Svitek 9, Samek 9, M.Péli 8, Mátych 5, Krčmárik 3, Markovič 0, Tomáško 0, A.Péli 0, Zemánek 0, Smatana 0.

Body za hostí: Rendla 18, Koczkáš 12, Senohradský 11, Rozim 11, Nemčok 3, Siládi 2, Šoltés 0, Švarc 0, Šušanský 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do zápasu sme vstúpili dobre a celú prvú štvrtinu sme boli domácim vyrovnaným súperom. V druhej časti hry sme udržiavali kontakt s domácimi. Až do 26. minúty bol stav skóre 44:41, potom sme sa nevyvarovali ľahkým stratám, ktoré Považania využili. V závere sme už neboli koncentrovaní a domáci poľahky doviedli zápas do víťazného konca.“

Ďalší zápas odohrajú naši basketbalisti v sobotu 10. februára, keď na domácej palubovke privítajú BK Štart Bratislava. Úvodný rozkok je na programe o 17.30 hod.

Tabuľka 1. Basketbalovej ligy mužov 2017/18 skupina o 1.-6. miesto po neúplnom 2. kole